8 akser serbest bırakılmazsa açlıktan ölecekler!

8 akser serbest bırakılmazsa açlıktan ölecekler!.8106
  • Giriş : 28.10.2007 / 00:02:00
  • Güncelleme : 28.10.2007 / 00:02:27

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde PKK terör örgütün hain saldırısı sonrasında kaçırılan 8 askerin serbest bırakılmasını isteyen karıkoca açlık grevine başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Avcılar'da yaşayan bir çift PKK terör örgütü tarafından kaçırılan 8 askerin serbest bırakılması için, Avcılar Belediye Başkanlığı yanında bulunan parkta açlık grevine başladı. Askerler kaçırılalı bir hafta olmasına rağmen herhangi bir gelişmenin olmaması nedeniyle açlık grevi yapmaya karar verdiklerini aktaran çift, askerler serbest bırakılana kadar greve devam edeceklerini söyledi.

Kaçırılan askerlerle ilgili her hangi bir girişim yapılmadığını ve medyanın konuyu gündeme getirmediğini ileri süren çift kendileri ile görüşmek isteyebilecek yetkililerin ise önce kaçırılan askerlerin aileleri ile görüşmesini istedi. Kendilerinin şehit ailesi olmadıklarını kaçırılan askerlerle de akrabalık bağlarının bulunmadığını belirten aile, Türk askerlerinin kaçırılmış olmasını hazmedemediklerini anlattı.

Aile ayrıca askerlere destek için imza kampanyası başlattı. Vatandaşların imza atarak destek verdiği çift bazı vatandaşlara da eylemlerinin nedenini uzun uzun anlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious