8 bin öğrenciye terör konferansı verilecek

8 bin öğrenciye terör konferansı verilecek.11057
  • Giriş : 17.03.2009 / 18:13:00

Terörün gerçek yüzünü anlatmak için ilk aşamada Mardin merkez olmak üzere 9 ilçesindeki 50 lisede yaklaşık 8 bin öğrenciye "Gençlik ve Terör" konulu konferans ve seminerler verilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Mardin Emniyet Müdürlüğü, öğrencileri teröre karşı bilinçlendiriyor.
Bu amaçla ilk konferans Mardin Lisesi'nde gerçekleştirildi. Yaklaşık 200 öğrencinin katıldığı konferansta konuşan Mardin Terörle Mücadele Şube Müdürü Ergün Dağıstanlı, terörle mücadelede başarılı olunabilmesi için ailelerden, öğretmenlere, din görevlilerinden ekonomistlere ve siyasetçilere kadar toplumda yaşayan herkese büyük görevler düştüğünü söyledi.

Türkiye'de faaliyet yürüten terör örgütlerinin silahlı silahsız her türlü eylemde kullandığı insan kaynağının özellikle 14-25 yaş grubundaki orta ve yüksek öğrenim çağındaki gençlerden oluştuğunu belirten Yapıcı, gençleri terör örgütünün tuzağından kurtarmak için öncelikle eğitime önem verilmesi gerektiğini vurguladı.

Daha sonra öğrencilere terör hakkında genel bilgiler verildi. Ardından Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hazırlamış olduğu sinevizyon gösterimi öğrencilere seyrettirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*