8 derslikli okulda 9 öğrenci

8 derslikli okulda 9 öğrenci.14170
  • Giriş : 30.04.2008 / 23:45:00

Beypazarı'nın Karaşar beldesindeki İsmail Hakkı Tonguç Yatılı Bölge Okulunda şimdi yatılı olmayan 9 öğrenciyle eğitime devam ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beypazarı'nın Karaşar beldesindeki İsmail Hakkı Tonguç Yatılı Bölge Okulunun (YİBO), yatılı bölümünün kapanmasının ardından burada yatılı olarak eğitim gören 37 öğrenci, başka okullara gönderildi. 8 derslikli okulda şimdi yatılı olmayan 9 öğrenciyle eğitime devam ediliyor.

Beypazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri bir süre önce okulla ilgili rapor hazırladı. 240 mevcut kapasiteli okulun yatılı kısmında 37 kişinin kaldığına dikkat çekilen raporda, okulun yatılı bölümünün kapatılması talep edildi.

Söz konusu raporun İlçe Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin de onaylaması üzerine bir süre önce okulun yatılı kısmı kapatıldı. Burada okuyan 37 öğrenci ise il içindeki başka okullara gönderildi.

EĞİTİME DEVAM

Yatılı öğrencilerin başka okullara gönderilmesinin ardından, 8 derslikli okulda şimdi 9 öğrenciyle eğitim ve öğretime devam ediliyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, belde merkezinde oturan ve yatılı okumayan 9 öğrencinin 2007-2008 eğitim ve öğretim dönemini burada tamamlayacağını bildirdiler.

Mevcut öğrencilerden 6'sının ilköğretim bir, 2'sinin 2, 1'inin de 4. sınıf öğrencisi olduğunu belirten yetkililer, bu öğrencilerin gelecek yıl belde merkezinde başka okullara nakledileceğini kaydettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious