8 kişinin katil zanlısının son vasiyeti!

8 kişinin katil zanlısının son vasiyeti!.14077
  • Giriş : 03.06.2009 / 12:29:00

Adana'da, ailesinden 8 kişinin katil zanlısı olarak gözaltına alınan Murat Yüksel'in 7 ve 1,5 sayfalık iki ayrı mektup yazdığı ortaya çıktı. Zanlının, olayla ilgili olarak şöyle konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Adana'da, 8 kişinin katil zanlısı olarak gözaltına alınan Murat Yüksel'in, yakalanmadan önce yazdığı mektuplarda, ''eşini ve çocuğunu çok sevdiğini'' yazdığı, ''kız kardeşine iyi bakmalarını'' istediğini bildirildi. Zanlının, ''İbrahim ve Günay'ı babam ve annem olarak kabul etmiyorum'' dediği ve pişman olmadığını söylediği bildirildi.

AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, zanlı Murat Yüksel, cinayetleri gerçekleştirip Pazartesi gecesi eve döndükten sonra eşi Nesrin Yüksel ve çocuğunun uyumasının ardından, 7 ve 1,5 sayfalık iki ayrı mektup yazdı.

Murat Yüksel'in, eşine verilmesi için bıraktığı 7 sayfalık mektupta, ''onu çok sevdiğini'', kendisini ''hiçbir zaman üzmeyi düşünmediğini'', ''çocuğuna iyi bakmasını istediğini'' yazdığı öğrenildi.

Eşinden, Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde tedavi gören kız kardeşi Handan Yüksel'e sahip çıkmasını isteyen zanlının, mektubunda ayrıca bundan sonraki yaşamlarını sürdürebilmeleri için maddi kaynakları nasıl değerlendirmeleri gerektiği konusunda ayrıntılı bilgiler verdiği belirtildi.

Murat Yüksel'in polis tarafından gözaltına alınıncaya kadar yazdığı 1,5 sayfalık veda mektubunda ise ''ninesinin Camuzcu köyündeki mezarının yanında gömülmek istediği'' kaydedildi.

Bu mektubunda, ayrıca ekonomik sıkıntı yaşamasındaki asıl sebebin ailesinden kaynaklandığını savunduğu ifade edilen zanlının, minibüs çalıştırdığı duraktaki 3 kişiyi daha babasını aracı satmaya zorladıkları gerekçesiyle öldürmeyi planladığını yazdığı bildirildi.

Zanlının, öğle saatlerinde, evinde kendisini yakalamaya gelen ekiptekilere, ''3 saat erken geldiniz. Çocuğum okuldan geldikten sonra parka götürüp gezdirecektim. Gönlünü alıp veda edecektim. Daha sonra da nenemin mezarına gidip intihar edecektim'' dediği belirtildi.

Zanlının, olayla ilgili olarak ''Pişman değilim. İbrahim ile Günay'ı babam ve annem olarak kabul etmiyorum'' dediği öğrenildi.

Murat Yüksel'in, ailesi ile uzun süredir görüşmediğini, son olarak kardeşi Ali Yüksel'in psikolojik tedavi için hastaneye yatırılması sırasında bir araya geldiklerini söylediği ifade edildi.

Zanlının, Diyarbakır'da oto galerisi işlettiğini, 2001 yılında ekonomik kriz nedeniyle işlerinin kötü gittiğini, daha sonra yeniden toparladığını ve ailesine 800 bin TL vererek iki ev aldığını iddia ettiği bildirildi.

Ailesinin bu parayı geri ödemediğini savunan zanlının, ''Bana ne bu parayı ödediler, ne de yardımcı oldular. Aldığım evleri Nalan'ın üzerine yaptılar. İbrahim'e senet imzalatmıştım. Ama sinirlenince onları da yırttım'' dediği kaydedildi.

Zanlının, ailesinin maddi durumunun iyi olan ve çarşı merkezinde iki iş yeri bulunan eşinden para istemeyi onuruna yediremediğini, çektiği sıkıntılara rağmen hastanede psikolojik tedavi gören kız kardeşi Handan'ın kızına da kendisinin baktığını söylediği öğrenildi.

Murat Yüksel'in, annesi ve en küçük yeğeni Vedat'ı evde bulduğu kabloyla boğduğunu, öldürdüğü diğer kişiler arasında sadece Arif'in bir süre kendisine direndiğini ve bir süre boğuştuklarını anlattığı belirtildi.

Çelik yelek giydirilen zanlı Murat Yüksel, Emniyet Müdürlüğündeki sorgusunun ardından, geniş güvenlik önlemleri altında Adliyeye sevk edildi.

Bu arada, Murat Yüksel'in eşi Nesrin Yüksel, ifadesine başvurulmak üzere Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

-AİLENİN PSİKOLOJİK DURUMU-

Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin Ruh Sağlığı ve Hastalıklar Hastanesinde yaptığı incelemede, farklı tarihlerde zanlı ve baba İbrahim Yüksel'in ''şizofren'', kardeşi Ali Yüksel'in ''ağır şizofren'', anne Güney'in ''depresyon'' tedavisi gördüğü tespit edildi.

Ali Yüksel'in sürekli ilaç kullandığı, hastaneye yatırılmadan önce de ''kendini peygamber olarak gördüğü'' öğrenildi.

-AİLENİN SAĞ KALAN TEK FERDİ-

Bu arada, ailenin sağ kalan tek ferdi olan, hastanede ''manik atak, iki uçlu mizaç bozukluğu'' teşhisiyle tedavi gören Handan Yüksel'e ise ağabeyinin tüm ailesini katlettiğinin, doktor kontrolünde bildirildiği ifade edildi.

Hastane yetkililerinden alınan bilgiye göre, yaklaşık üç hafta önce annesi tarafından hastaneye getirilen Handan Yüksel'in tedavi gördüğü bölümdeki televizyon, dün tüm kanalların olayı duyurduğu sırada kapatıldı. Ancak diğer hastaların televizyon seyretme isteği nedeniyle doktorlar tarafından Handan Yüksel'e olay anlatıldı.

Büyük bir ruhsal çöküntü yaşadığı, sinir krizi geçirdiği belirtilen Handan Yüksel sürekli doktor kontrolünde tutulurken, annesinin cenazesine katılma talebi başhekimlik tarafından uygun bulundu.

112 Hızır Acil Servis'e ait ambulansla hastaneden alınan Handan Yüksel, psikiyatr, psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve sağlık görevlisinden oluşan ekibin nezaretinde annesinin cenazesinin toprağa verileceği mezarlığa götürüldü.

Hastane yetkilileri, annesinin Handan Yüksel'i sürekli ziyarete geldiğini, bu nedenle de olayı açıklamayı uygun gördüklerini kaydettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*