8 kişinin öldürülmesi olayının faili Taşçı, teslim oldu

8 kişinin öldürülmesi olayının faili Taşçı, teslim oldu.10988
  • Giriş : 12.09.2007 / 11:21:00

Av tüfeğiyle 8 kişinin öldürülmesi olayının faili Ömer Taşçı, yakalanma korkusuyla teslim oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesine bağlı Karacaören beldesinde av tüfeğiyle 8 kişinin öldürülmesi olayının faili Ömer Taşçı, yakalanma korkusuyla Karaadilli Jandarma Karakolu'na teslim oldu.

İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Memduh Akoğlu'nun yönettiği operasyonlar çerçevesinde, Şuhut ilçesine bağlı Karaadilli beldesi ile Karacaören beldesi arasında kalan bölgede dün gece, Konya, Burdur ve Antalya illerinden getirilen köpek timlerinden de yararlanılarak arama başlatıldı.

Köpek seslerini duyarak yakalanacağını anlayan 8 kişinin cinayet zanlısı Ömer Taşçı, elindeki av tüfeğini araziye atarak Karaadilli Jandarma Karakolu'na teslim oldu.

İlk açıklamalarda, Taşçı'nın yakalandığı bildirilmişti.

Zanlının ilk ifadesinde, uzun süre çobanlık yaptığı bölgeyi iyi tanıması nedeniyle saklanabildiğini, cinayetlerin nedeninin de "mal-mülk davası" olduğunu söylediği öğrenildi.

Zanlı, Jandarma'daki ifadesinin ardından Şuhut'ta nöbetçi mahkemeye sevkedildi.

Olayın geçmişi

Ömer Taşcı, Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesine bağlı Karacaören beldesi Karadere mevkisi ile Sızak bölgesi arasında, aralarında arazi paylaşımı nedeniyle husumet bulunan kardeşi Ahmet Taşcı (45), yengesi Hesna Taşcı (40), yeğenleri Handan Taşcı (19) ve Mahmut Taşcı'yı (8) av tüfeğiyle vurarak öldürmüştü.

Ömer Taşçı, daha sonra, bahçeden dönen dünürleri Kemal Ertan (45) ile Ertan'ın eşi Hatice Ertan (42), annesi Ayşe Ertan (65) ve kızı Ayşegül Ertan'ı (15) da öldürerek kaçmıştı.

Taşçı ve Ertan ailelerinden Süleyman Taşçı (12) bahçeden uzakta olduğu, Ertan ailesinden Uğur Ertan (19) da İzmir'de çalıştığı için katliamdan kurtulmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious