8 metreden kendini attı

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

ÖSS Danışma Merkezi'nden puanını öğrenen öğrenci, lisede intihara kalkıştı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, ÖSS puanı hakkında bilgi almak için Ereğli Atatürk Anadolu Lisesi'ne gelen öğrenci, lisenin camından atlayarak intihara kalkıştı. Öğrencinin yakınları ise ambulansın olay yerine geç gelmesine tepki gösterdi.

Edinilen bilgiye göre, Ereğli Atatürk Anadolu Lisesi'nde bulanan ÖSS Danışma Merkezi'ne yakınlarıyla birlikte gelen Ramazan Şentürk isimli öğrenci, yakınları puanlarını öğrenirken, kendisini lise binasının üçüncü katında bulanan camdan aşağıya attı.

Yaklaşık 8 metreden beton zemine çakılan Şentürk, acılar içerisinde kıvrandı. Yakınları, Şentürk'ü gözyaşları içerisinde teselli etmeye çalışırken, ambulansın geç gelmesine de tepki gösterdi.

Olay yerine gelen ambulansta bulanan sağlık görevlileri, Şentürk'e ilk müdahaleyi yaptıktan sonra boyunluk taktı. Ambulansa Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Şentürk, tedavi altına alındı. Poliste olay yerinde incelemede bulundu.

ÖSS Danışma Merkezi'ndeki görevliler ise yakınlarının Şentürk'ün adını yazdırdığını ve ÖSS puanı hakkında bilgi almak istediğini anlattı.

Görevliler, Şentürk'ün ÖSS Danışma Merkezi'ne girmediğini de ifade etti.

Lisede bulanan öğretmenler ise intihar girişimi olduktan sonra duyulan sesler üzerine olaydan haberdar olduklarını kaydetti. Öte yandan, tedavi altına alınan Şentürk'ün yakınları da hastanede taşkınlık çıkardı.

Polisin olayla ilgili tahkikatı devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious