8 yaşındaki Beyza, ikizinin kollarında öldü

  • Giriş : 24.09.2007 / 23:34:00
  • Güncelleme : 24.09.2007 / 23:35:05

Beyza, teneffüste tost almak için okulun karşısındaki büfeye giderken ayağı kayıp düşünce başını taşa çarptı ve ağır yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adapazarı'na bağlı Çaybaşı Yeniköy Beldesi'ndeki Hacı Mehmet Akkoç İlköğretim Okulu 3'üncü sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Beyza Şahin, teneffüste tost almak için okulun karşısındaki büfeye giderken ayağı kayıp düşünce başını taşa çarptı ve ağır yaralandı. Beyza, yere düştüğünü görünce yanına koşan ikizi aynı okulun öğrencisi Büşra'nın kollarında can verdi.
Çaybaşı Yeniköy Beldesi'ndeki Hacı Mehmet Akkoç İlköğretim Okulu 3/C sınıfı öğrencisi Beyza Şahin, ikizi Büşra ve sınıf arkadaşlarıyla birlikte bugün saat 12.30 sıralarında teneffüste tost almak için okulun karşısındaki büfeye gitmek istedi. Koşarak karşıya geçmek isteyen Beyza, bu sırada kaldırımdaki iki taşın arasına ayağı sıkışında dengesini kaybedip düştü ve başını yere çarptı. Başından kanlar akan ve hareketsiz kalan Beyza'nın yanına diğer arkadaşlarıyla birlikte koşan ikizi Büşra, onun başını kucağına alıp gözyaşları içinde ayıltmaya çalıştı. Ancak bunda başarılı olamayan Büşra ve arkadaşları, durumu öğretmenlerden Bilal Kobal'a bildirdi.
Öğretmen Kobal, Beyza'yı kucaklayıp hemen yakındaki Sağlık Ocağı'na götürdü. Burada görevli doktor, minik Beyza'nın durumunun çok ciddi olduğunu, hemen hastaneye sevk edilmesi gerektiğini bildirdi. Beyza'yı otomobiliyle hastaneye götürmek isteyen Bilal Kobal, cep telefonuyla da 112 Acil Servis'ten yardım istedi. Kobal, öğrencisi Beyza'yı daha sonra Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde karşılaştığı Hızır Acil Servis ambulansına teslim etti. Adapazarı Doğum ve Çocuk Bakımevi'ne ulaştırıldığında ise Beyza'nın yaşamını yoldayken yitirmiş olduğu belirlendi.
Minik Beyza'nın babası Osman Şahin'in Rusya’da işçi olarak çalıştığı öğrenildi. Beyza'nın ölüm haberini alarak hastaneye gelen anne Zübeyde Şahin sinir krizi geçirdi. Zübeyde Şahin, yakınları tarafından teselli edilmeye çalışıldı. İlköğretim 3'üncü sınıf öğrencisi Beyza Şahin'in ölümü, yakınlarını, öğretmenlerini ve arkadaşlarını da yasa boğdu. Beyza'nın kesin ölüm nedenin belirlenmesi için cesedi, İstanbul Adli Tıp Kurumu'na sevkedilirken, doktorlar çocuğun düşme sonucu şiddetli beyin travması geçirmiş olabileceğini söyledi.
Jandarma ekipleri de okula gelerek öğretmen ve olayı gören öğrencilerin ifadelerini aldı.
Ani ölümle ikizinden ayrılan Büşra Şahin, kardeşinin yere düştüğünü ve kendinden geçtiğini belirterek, “Tost almak için okuldan çıktık. Kaldırım taşına takılarak yere düştü. Ben de yanına gittim. Uyandırmaya çalıştım ama uyanmadı. Sonra öğretmenlerimize haber verdik'' dedi.
Beyza Şahin'i hastaneye götüren öğretmen Bilal Kobal ise “Bana öğrencilerimiz söyledi. Hemen yerden kaldırarak Sağlık Ocağı'na götürdüm. Görevli doktor bana hastaneye götürmemi söyledi. Kendi arabamla hastaneye doğru yola çıktım. Yolda 112 Hızır Acil Servis'ten yardım istedim. Milli Eğitim Müdürlüğü'nün önünde Beyza'yı ambulansa verdim. Hastaneye geldiğinde öldüğünü öğrendik. Çok üzgünüz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious