8 yaşındaki çocuğun cinayet itirafı

8 yaşındaki çocuğun cinayet itirafı.20282
  • Giriş : 20.11.2008 / 16:26:00

Amerika'nın Arizona eyaletinde 8 yaşındaki bir çocuğun babasını ve kiracılarını silahla vurarak öldürmekle suçlanması günün olayı oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Amerika'nın Arizona eyaletinde 8 yaşındaki bir çocuğun babasını ve kiracılarını silahla vurarak öldürmekle suçlanması günün olayı oldu. Amerikan televizyonlarında yayınlanan sorgulama görüntülerde, çocuk, "Babamı çok acı çekiyordu. Bu yüzden onu öldürdüm" diyor.

"Sanırım babamı vurdum, çünkü acı çekiyordu, o yüzden onu vurmuş olabilirim. Acı çekmesini istemedim" diye konuşan çocuk sadece 8 yaşında. Küçük çocuk sadece babasını değil, evlerinde kalan kiracıyıda öldürmekten suçlanıyor.

Görüntülerde önce cinayetlerle ilgisi olmadığını söyleyen çocuk, eve geldiğinde babasını kanlar içinde gördüğünü anlatıyor. Ancak polisin sorgu esnasında sıkıştırdığı çocuk bunun üzerine babasını nasıl öldürdüğünü anlatmaya başlıyor.

Çocuğun avukatı ise sorgunun tamamiyle geçersiz olduğunu, çünkü çocuğun hakları okunmadan ve korkutularak sorgulandığını ifade ediyor. Avukat, sorgu esnasında cinayetle suçlanan çocuğun ailesinden kimsenin olmadığını, yasal bir temsilcinin de bulunmadığını hatırlatıyor.

Cinayetlerde kullanılan silahın da nereden geldiği ve kime ait olduğu halen belirsiz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*