8 yiğit saatlerce 40 kişiye karşı çarpıştı

8 yiğit saatlerce 40 kişiye karşı çarpıştı.7583
  • Giriş : 01.09.2008 / 23:10:00
  • Güncelleme : 01.09.2008 / 23:05:49

PKK, Yedisu'da koruma mevzilerine ateş açtı, sekiz yiğit saatlerce 40 kişiye karşı kahramanca çarpıştı!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bingöl'ün Yedisu İlçe Jandarma Komutanlığı koruma mevzilerine saldıran PKK'lı teröristler 4 askeri şehit etti, 4 askeri yaraladı. Roketatar, ağır makineli ve uzun namlulu silahlarla üç koldan saldıran teröristler Mehmetçikler tarafından püskürtüldü. 2 teröristin öldürüldüğü çatışmanın ardından bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

Bingöl'ün Yedisu İlçe Jandarma Komutanlığı'nın güvenliğini sağlayan ve ilçeye 1 kilometre uzaklıkta bulunan tepedeki uzak koruma mevzisine, saat 24.00'te 40 kişilik PKK'lı grup saldırdı. İstihbarat birimlerinin PKK'nın Zafer Bayramı'nda karakollara saldırıp asker kaçırmayı planladığına ilişkin uyarılarını doğrular nitelikteki saldırı üç koldan yapıldı.

3 ayrı noktadan saldırı

Teröristler 150 metre yaklaştıkları mevziye önce roketatarla, ardından 3 ayrı noktadan Biksi ve Kannas tüfeklerle ateş açtı. Mevzideki askerler açılan ilk ateşle şehit ve yaralı vermelerine karşın PKK'lılara kahramanca karşı koydu. 1.5 saat süren çatışmada, amaçlarına ulaşamayacaklarını anlayan teröristler kaçtı. Açılan ilk ateşte, Onbaşı Yaşar Kaya (Hatay) ile erler Salim Güneş (Ordu), Bülent Bayram (Van) ve Serkan Özbakır (İstanbul) şehit oldu. Çatışmada, uzman çavuşlar Hakan Bayındır ve Ahmet Saraç ile çavuş Oğuzhan Durmuş ve er Adem Koca ise yaralandı.2 PKK'lının öldürüldüğü çatışmada, çok sayıda teröristin yaralandığı, diğer PKK'lıların yaralıları da yanlarına alarak iki grup halinde Tunceli'nin Pülümür ile Bingöl'ün Kiğı ilçesine kaçtıkları saptandı. Gece görüşlü Süper Kobra tipi helikopterler, gece boyunca teröristlerin kaçış bölgelerini bombardımana tuttu. Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin Kuzey Irak'taki kamplardan geldikleri, Tunceli ve Erzurum'dan gelen teröristlerle buluşarak eylemi gerçekleştirdikleri ortaya çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*