8 yıl öncesine ait inanılmaz görüntüler

8 yıl öncesine ait inanılmaz görüntüler.21359
  • Giriş : 03.09.2008 / 12:37:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 13:33:43

Tarihin tozlu raflarından öyle bir görüntü ortaya çıktı ki Türkiye'de tam anlamıyla yer yerinden oynayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Görüntüler 8 sene öncesine ait. Yani yıl 2000. Kamuoyunun "Denize kaçamaz mermi manyağı yaparım" sözleriyle tanıdığı Nuri Ergin ve arkadaşları Uşak cezaevinde isyan çıkartmıştı.

"Nuriş" takma adıyla bilinen Nuri Ergin ile kardeşi Vedat Ergin yaklaşık 200 adamı Uşak cezaevini karıştırmış ortalığı kan gölüne çevirmişti.

Bu kanlı isyanda Mustafa Duyar adlı bir mahkum da ölmüştü.

Peki kimdi bu Mustafa Duyar ? Mustafa Duyar, Türkiye'nin en iyi korunan binalarından İstanbul Levent'teki Sabancı Center'da Özdemir Sabancı'yı öldürdüğü gerekçesiyle hüküm giyerek Uşak cezaevinde tutuluyordu.

Ergenekon ile yatıp Ergenekon ile kalktığımız günlerde bu görüntüler bir daha gündeme geldi.

Çünkü görüntülerde Nuri Ergin'in isyan sırasında cezaevinin camından çıkıp "Bu devlet bana Mustafa Duyar'ı öldürttü. Şimdi canlı canlı söylüyorum. Ben öldürttüm" diye bağırdığı anlar var.

Ama sadece bu kadar da değil..

İşte bu görüntüler 2008 yılında Ergenekon davası iddianamesinde ise şu satırlarla yer aldı:

"SORUŞTURMA SIRASINDA C. BAŞSAVCILIĞIMIZA GELEN İHBAR MEKTUBU İÇERİSİNDEKİ CD'DEKİ GÖRÜNTÜLERDE NURİ VE VEDAT ERGİN'İN MUSTAFA DUYAR'IN ÖLDÜRÜLMESİ OLAYINI VELİ KÜÇÜK'ÜN AZMETTİRDİĞİ YÖNÜNDE İFADELERİN YER ALDIĞI GÖRÜLMÜŞTÜR... HATTA NURİ VE VEDAT ERGİN KARDEŞLERİN MUSTAFA DUYAR'IN ÖLDÜRÜLMESİ OLAYINI DEVLET ADINA GERÇEKLEŞTİRDİKLERİNİ ZANNETTİKLERİ ANLAŞILMAKTADIR"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*