8 yıl rehin tutulduğu evi satın aldı

8 yıl rehin tutulduğu evi satın aldı.7744
  • Giriş : 16.05.2008 / 08:28:00

Avusturya'da 8 yıl boyunca penceresiz bir hücrede rehin tutulan Natascha Kampusch, alıkonulduğu evi satın aldı. Kampusch (20), rehin tutulduğu evin yıkılıp gitmesini istemediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alman Bunte dergisine konuşan Kampusch, 'Tuhaf bir durum. Asla yaşamak istemediğim evin masraflarını ödemek zorundayım' diye konuştu.

Zorla alıkonulduğu evi 2006'da ziyaret ettiğini, bu defa eskisi kadar tehditkar görünmediğini anlatan Kampusch, 'Ama orası benim için hâlâ bir dehşet evi' dedi.

Kampusch, 10 yaşındayken Wolfgang Priklopil tarafından kaçırılmış, 18 yaşında binadan kaçtığı zamana kadar penceresiz bir hücrede rehin tutulmuştu. Başta Avusturya olmak üzere bütün dünyada büyük yankı uyandıran olay, Priklopil'in, 'rehinenin' kaçmasının ardından intihar etmesiyle sona ermişti.

ELISABETH ACI HATIRALARI ORTAYA ÇIKARDI

Kampusch, Avusturya'da patlak veren ensest vakasıyla ilgili açıklamalar da yaparak, olayın kendisini şoke ettiğini söyledi. Öz babası tarafından 24 yıl boyunca evin bodrumunda hapsedilen ve tecavüze uğrayan Elizabeth'in durumunun, kendi geçmişindeki karanlık hatıraları gün yüzüne çıkardığını söyleyen Kampusch, 'Resimleri görünce alt üst oldum. O güne kadar bastırmaya çalıştığım bütün duygular yeniden ortaya çıktı' diye konuştu.

Halen tedavi sürecinde olduğunu, yaşadığı dehşet dolu yılların etkisini, silmek için doktorlar ve psikologlardan yardım aldığını söyleyen Kampusch, Elisabeth ailesine yardım etmek istediğini ancak kararın onlara ait olduğunu da ekledi.

STARGAZETE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious