80'lik katil zanlısı cezaevine yollandı

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Rize, Güneysu'da 2 kardeşi silahla vurarak öldürdüğü iddasıyla yakalanan ancak delil yetersizliğinden serbest bırakılan 80 yaşındaki katil zanlısı için tutuklama kararı çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rize'nin Güneysu İlçesi'nde önceki gün 2 kardeşin silahla öldürülmesi olayını gerçekleştirdiği iddiasıyla yakalanan ancak çıkartıldığı mahkeme tarafından delil yetersizliğinden salıverilen 80 yaşındaki katil zanlısı, bugün tekrar gözaltına alındı.

Güneysu İlçesi Ballıdere Köyü'nde önceki gün Melek Karali (26) ile ağabeyi Ensar Öksüz (36) silahla kafalarına sıkılan birer kurşunla öldürülmüştü. Olayın zanlısı olarak M.K. (80) isimli şahıs katil zanlısı olduğu gerekçesiyle yakalanarak adliyeye çıkartılmıştı. Rize Adliyesi'nde M.K.'nın delil yetersizliği yüzünden tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması infiale yol açmıştı.

Kamuoyunda konuyla ilgili oluşan infial sonrası Rize Cumhuriyet Başsavcılığı karara itiraz ederek, M.K. hakkında yeniden bir tutuklama kararı çıkartılmasını sağladı.

Kayıplara karışan katil zanlısı, bugün yurtdışına kaçma hazırlıkları yaptığı sırada Rize Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri tarafından yakalandı. Zanlının tutuklanma talebi ile nöbetçi mahkemeye sevk edilmesi bekleniyor.

Rize'de bir kişi ile kız kardeşinin öldürülmesi olayı nedeniyle gözaltına alınan ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan zanlı, savcılığın bir üst mahkemeye itirazı üzerine tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious