810 adet ecstacy hap ele geçirildi

  • Giriş : 28.03.2007 / 00:00:00

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde polis denetimlerinde 13 kişi yakalandı, 2 adet tabanca ve 810 adet exstacy hap ele geçirildi. Adliyeye sevk edilen zanlılardan 6'sı tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek, gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 günde yapılan uygulamalarda çeşitli suçlara karışan kişilerin yakalandığını söyledi.

Fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine bir otele düzenlenen baskında, 3 Türk vatandaşı kadın ile otel sahipleri K.S. (26) ve R.D'nin (26) yakalandığını kaydeden Zeybek, otel sahiplerinin çıkarıldıkları mahkemece tutuklandığını, iş yerine ise kapatma işlemi uygulandığını belirtti.

Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğünün Cami Atik Mahallesi'nde M.E'nin (32) evinde yaptığı aramada, 810 adet ecstacy hap, 1 adet tabanca ile 45 merminin ele geçirildiğini ifade eden Zeybek, gözaltına alınan M.E'nin çıkarıldığı mahkemece tutuklandığını bildirdi.

Zeybek, kasten yaralama ve cinsel saldırı suçundan yakalanan F.Y'nin (21) üzerinde O.Y. adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanı çıktığını, zanlının tutuklandığını ifade etti.

Operasyonlar kapsamında, haklarında 6'şar ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan N.Ç. (40) ile A.K.E'nin de (29) yakalandıklarını, bu kişilerin emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandıklarını dile getiren Zeybek, umuma açık yerde yapılan uygulamada C.A'nın (33) üzerinden 1 adet tabanca ve 8 adet fişek ele geçirildiğini, bu kişiyle ilgili işlemlerin de yapıldığını kaydetti.

Çeşitli suçlardan aranan 6 kişinin de yakalanarak, haklarında gerekli işlemlere başlandığını belirten Zeybek, “Kuşadası Kaymakamlığı İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak suç ve suç işleyen şahıslara yönelik çalışmalarımız etkin ve kararlı bir şekilde devam edecektir” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious