83 metrede dalış rekoru kırıldı

83 metrede dalış rekoru kırıldı.14403
  • Giriş : 26.10.2008 / 18:22:00

Milli yüzücü Cenk Devrim Ulusoy, Cumhuriyet'in ilanının 85. yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirdiği serbest dalış dünya rekoru denemesinde, 83 metreye dalarak, yeni rekora imzasını attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhuriyet'in ilanının 85. yıldönümünde 85 metreye dalarak, bu alanda İtalyan sporcu Ulberto Pellizari'ye ait olan 80 metrelik dünya rekorunu kırmak isteyen milli sporcu Cenk Devrim Ulusoy, Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı Tekirova beldesi açıklarındaki Üçadalar mevkisinde ikinci dalışını gerçekleştirdi.

İlk dalışında maske sıkışması sonucu burnunda kanama meydana gelen Ulusoy, ikinci denemesinde 83 metreye indi. 2 dakika 24 saniye su altında kalan Ulusoy, serbest dalış dünya rekorunun da sahibi oldu. Rekor denemesini Dünya Sualtı Rekorları Konfederasyonu'ndan iki gözlemci de izledi.

Dünya rekoru kıran Cenk Devrim Ulusoy, sevincini antrenörü ve ekip arkadaşlarıyla birlikte denizin içinde şampanya patlatarak kutladı.

Ulusoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Cumhuriyetimizin 85'nci yılında, Cumhuriyetimize vefa borcumu ödemek istiyordum. Bunu da dünya rekorunu Türkiye'ye getirerek kırmış oldum. Çok mutluyum'' dedi.

Ulusoy, sabahki dalışında şanssızlık yaşadığını, ancak bundan moralini bozmadığını, ikinci dalışta dünya rekorunu kırdığını sözlerine ekledi.

Ulusoy'un antrenörü Levent Ucuzol da, Cenk Devrim Ulusoy'un, dünya rekorunu kırmak için çok iyi hazırlandığını kaydetti. Ulusoy'un 26 gün boyunca Tekirova'da dalış yaparak rekor denemesine hazırlandığını anlatan Ucuzol, ''Dünya rekorunu kırdığımız için ülkemiz adına mutluyuz, gururluyuz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*