85 yaşındaki emekli öğretmene kapkaç şoku!

  • Giriş : 06.12.2007 / 14:38:00

İzmir'de 85 yaşındaki öğretmen emeklisi bir kadın kapkaça uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'in Balçova İlçesi'nde bankadan 3 aylığını çeken emekli öğretmen 85 yaşındaki Adile Tanrıöver, kendisini takip ederek arkadan yaklaşan kimliği belirsiz bir kişinin itmesi sonucu düşerek başından yaralandı. Başı kanlar içinde kalan yaşlı kadının çantasını alıp kaçmaya başlayan saldırgan, olayı görenlerin peşine düşmesi üzerine içindeki paraları alamadan çantayı fırlatıp izini kaybettirdi.

Kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınan emekli öğretmen yaşadıklarına isyan ederek, “35 yıl binlerce öğrenci yetiştirdim. Şehrin ortasında yaşadıklarımıza bak” diye tepki gösterdi.

Olay, önceki gün saat 15.30 sıralarında Ata Caddesi üzerinde meydana geldi. Emekli öğretmen 85 yaşındaki Adile Tanrıverdi, emekli maaşını çektikten sonra evine gitmek üzere yola çıktı. Tanrıverdi cadde üzerinde yürüdüğü sırada, bankadan çıktıktan sonra kendisini takip ettiği anlaşılan kimliği belirsiz bir kişinin saldırısına uğradı. Saldırgan, emekli öğretmeni arkasından hızla iterek yere düşürdü.

YERDE SÜRÜKLEDİ

Onlarca kişinin önünde yaşanan dehşet sırasında kapkaççının yere düşürdüğü Tanrıöver, başını kaldırıma çarparak yaralandı. Kapkaççı, başı kanlar içinde kalmasına rağmen kendisine direnmeye çalışan emekli öğretmeni çantasından tutarak yerde sürükledi ve çantayı alarak kaçtı. Olaya tanık olan vatandaşların kovalaması üzerine, kapkaççı iki sokak ileride içinden bir şey almaya fırsat bulamadan çantayı yere atarak kaçmayı başardı. Polisin aramalarına rağmen kapkaççının izine raslanmadı.

Olayın ardından Sağlık Ocağı'na kaldırılan Adile Tanrıöver, buradaki ilk müdahalenin ardından durumunun ciddi olabileceği düşyüncesiyle Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne sevkedildi. Acil serviste tomografisi çekilip beyninde ve kafa tasında zarar olup olmadığı belirlenmeye çalışılan Tanrıöver'in yarasına da dikiş atıldı.

Emekli öğretmenin, beyin kanaması ve travma geçirebileceği ihtimaline karşı bir süre gözlem altında tutulacağı bildirildi.

YAŞADIKLARINA İSYAN ETTİ

Kapkaççının saldırısının ardından yaşadıklarına isyan eden Adile Tanrıöver, “Öğretmenlik mesleğini 35 yıl yaptım. Binlerce öğrenci yetiştirdim. Şehrin ortasında yaşadıklarımıza bak. Olay beni çok üzdü. Ölebirdim de. Yaşlı bir insanım. Saldırganın başkalarına da zarar vermeden biran önce yakalanmasını bekliyorum” dedi.
Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious