8'de 8 kusurlu bulundu, tahliye edildi

8'de 8 kusurlu bulundu, tahliye edildi.10585
  • Giriş : 18.06.2009 / 21:40:00
  • Güncelleme : 18.06.2009 / 21:54:04

İnsanlık otobüsün altında kaldı! 38 yaşındaki öğretmenin ölümüne sebep oldu, sadece 25 gün tutuklu kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Trabzon'un Arsin İlçesi'nde geçtiğimiz ay belediye otobüsünden inerken tekerleğin altında kalarak feci şekilde hayatını kaybeden nakış öğretmeni Nurşen Kibar'ın (38) ölümüne sebebiyet veren otobüs şoförü Mehmet Ali S., polis tutanağında 8'de 8 kusurlu bulundu. Otobüs sürücüsü, 25 gün tutuklu kaldıktan sonra çıktığı ilk duruşmada tahliye edildi.

Trabzon'un Arsin İlçesi'nde geçtiğimiz ay belediye otobüsünden inerken tekerleğin altında kalarak feci şekilde hayatını kaybeden nakış öğretmeni Nurşen Kibar'ın (38) ölümüne neden olan sürücü Mehmet Ali S. olaydan sonra tutuklandı. Trafik polisleri tarafından hazırlanan tutanakta sürücü Mehmet Ali S. 8'de 8 kusurlu bulunarak, "İndirme bindirme kurallarına uymamak, kamuya hizmet eden bir araçta kapıyı açık tutmak, yolcunun inip inmediğini kontrol etmeksizin, yoluna devam etmek kusur ve kabahatini işlediği tespit edilmiştir" denildi.

Arsin Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlanan tutuklu sanık Mehmet Ali S.'nin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verildi. Karara tepki gösteren ölen genç kadının ailesi, avukatları Naci Turan aracılığıyla karara itiraz etti. Avukat Turan, "Olayın üzerinden bir ay gibi kısa bir süre geçmiş, henüz bütün acılar çok yeni iken, bu tahliye kararı gerçekten vicdanları sızlatmıştır. Diğer yandan bu karar hukuktaki birliğe de aykırı düşmüştür. Daha az kusurlu trafik kazalarında, insanlar aylarca cezaevinde kalıyor. Oysa bu kazada şoförün tam kusurlu olduğu ortadadır. Daha ilk celsede tahliyesine karar vermek, mahkeme kararları arasındaki uyum ve eşitliğe ters düşerek aykırı bir durum ortaya çıkmaktadır" dedi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Trabzon'dan Arsin ilçesine gitmek için Mehmet Ali S.'nin kullandığı Belediye otobüsüne binen Nurşen Kibar adlı Nakış öğretmeni, Arsin ilçesinde , seyir halinde iken aşırı sıcak olduğu gerekçesiyle aracın kapısı açık tutulan otobüsten inmek istediği bir sırada aracın altında kalmış, feci şekilde hayatını kaybetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*