8'i rütbeli jandarma 22 kişi gözaltında

8'i rütbeli jandarma 22 kişi gözaltında.11990
  • Giriş : 20.07.2007 / 00:26:00

Suç örgütü kurmak, rüşvet almak ve evrakta sahtecilik gibi suçlardan 8´i rütbeli jandarma 22 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hatay´ın Reyhanlı ilçesinde, ´´suç işlemek için örgüt kurmak, örgüte üye olmak, rüşvet almak, rüşvet vermek, rüşvete aracılık etmek ve evrakta sahtecilik´´ iddiasıyla 8´i rütbeli jandarma olmak üzere toplam 22 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım´ın verdiği bilgiye göre, Antakya ve Reyhanlı ilçelerinde kamu görevlilerine rüşvet verilmek suretiyle kaçakçılık yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçen savcılık, 22 kişiyi gözaltına alarak, ev ve iş yerlerinde arama yaptı.

Aramalarda, kaçak eşya, para, altın ve döviz ele geçirildi. Soruşturma kapsamında, ´´suç işlemek için örgüt kurmak, örgüte üye olmak, rüşvet almak, rüşvet vermek, rüşvete aracılık etmek, evrakta sahtecilik´´ suçlarını işledikleri iddiasıyla 6´sı Reyhanlı İlçe Jandarma Komutanlığı, 2´si İl Merkez Jandarma Komutanlığı personeli oldukları bildirilen 8 rütbeli jandarma görevlisi ile toplam 22 kişi gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirilirken, soruşturma kapsamında aranan kişilerin olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious