9 aylık kızına karaciğerini verdi

9 aylık kızına karaciğerini verdi  	.13578
  • Giriş : 08.02.2008 / 11:29:00

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi'nde yapılan bir ameliyatla 9 aylık Kumsal Hayat Çakar'a, babası Erol Çakar'dan (25) karaciğer nakledildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kızlarının doğuştan karaciğer yetmezliği olduğunu belirten, beş yıllık evli güvenlik görevlisi Erol Çakar, "Kızımızı henüz 5 günlükken yemek yiyememe ve kabızlık şikayetleriyle İstanbul Zeynep Kamil Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'ne götürdük. Burada yapılan tetkikler sonucunda ameliyata alındı ve bağırsağının 30 santimetrelik bölümü çıkarıldı. Bir süre sonra gözlerinde ve vücudunda sararma ortaya çıktı.

İstanbul Göztepe SSK Hastanesi'nde, iyileşmesi için tek çözümün organ naklinde olduğunu söylediler. Doktorlarımızın önerisiyle nakil için Ege Üniversitesi'ne geldik." dedi. Son üç haftadır Ege Üniversitesi'nde tedavilerinin devam ettiğini açıklayan baba Çakar, "Eşim ve ben gönüllü olduk ancak eşimin kan grubu uymadı. Bunun üzerine tahliller bana yapıldı. Sonuçlar olumlu çıkınca nakle karar verildi. Şimdi tek isteğim kızımın bir an önce iyileşmesi." şeklinde konuştu.

Nakil ameliyatı Doç. Dr. Murat Kılıç, Doç. Dr. Murat Zeytunlu ve Plastik Cerrahi'den Prof. Dr. Mehmet Alper başkanlığındaki ekip tarafından yapıldı.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious