9 bin ev elektriksiz kaldı!

  • Giriş : 01.02.2008 / 00:28:00

İsveç’in batısında şiddetli "Tuva" fırtınasından dolayı 9 bin ev elektriksiz kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsveç'in batısında şiddetli "Tuva" fırtınasından dolayı 9 bin ev elektriksiz kaldı. Henüz çok ciddi kazalara sebebiyet vermezken, daha çok elektrik sistemine vurdu.

Güvenlik raporuna göre, yollarda ağaçlar devrildiği bilgisi yer alırken, Göteborg Emniyetinden bir yetkili basına verdiği demeçte, ağaçların devrilmesinden mütevellitli bazı yol kapanmaları yaşansa da, ciddi bir kazanın olmadığını; ama trafiğin kapatıldığını ifade etti. Aynı rüzgâr sabah saatlerinde Norveç kıyılarını da vurdu. Orda da tedbir olarak yollar kapatılırken, denize kurulu olan petrol rafinelerinde çalışan personel emniyet güçlerince koruma altına alındı.

Norveç'teki Nettavisen Gazetesi ise, Kristiansand'eaki huzur evinin çatısının uçtuğunu, fakat huzur evinin sakinleri olan yaşlılara bir zararın gelmediğini yazdı. Aynı gazete, Tuva fırtınasının Norveç'te de binlerce evi elektriksiz bıraktığını ve halen de elektriklerin gelmediğini kaydetti.

Meteorologlar, şiddetli fırtınaların saatte 20 sn/m hızla Stockholm'e doğru geldiğini, sakin ve sağduyulu olmalarını, trafikte de daha dikkatli olmaları gerektiğini duyurdular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious