9 bin YTL'lik tıbbi cihazlar bulundu

  • Giriş : 07.10.2006 / 00:00:00

Hırsızların çaldığı tıbbi cihazlar bulundu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eskişehir'de hırsızlar yaklaşık bir ay önce tıbbi malzeme satan bir işyerinden kan tahlilinde kullanılan cihazlar çalmıştı. Caddede tıbbi cihaz satan bir bayan ve bir erkeği gören polis yaptığı incelemede bunların daha önce çalınan cihazlar olduğunu belirledi. İfadesi alınan bayan, cihazları daha önce çalıştığı işyeri sahibinin alacağına karşılık kendisine verdiğini iddia etti.

Alınan bilgiye göre, 13 Eylül 2006 tarihinde meydana gelen olayda Asarcıklı Caddesi üzerindeki bir işyerinden 9 bin YTL değerinde tıbbi cihazlar çalınmıştı. İşyerinden çeşitli modellerde üç adet santrifuj (sağlık laboratuvarlarında kan tahlilleri için kullanılan tıbbi cihaz) bir adet kuru hava sterilizatörü ve bir adet de su banyosu çalınmıştı. Polis, konuyla ilgili çalışma başlatırken araştırmaların sürdüğü sırada Sakarya Caddesi Sıhhıye Kavşağı üzerinde Sevim Yalçınkaya (27) ile Adnan Gözegir (39) isimli şahısların ellerinde bulunan tıbbi bir makineyi satmaya çalıştıkları fark etti. Cihazı inceleyen polis ekibi santrifuj olduğunu gördü. Yapılan incelemede cihazın söz konusu işyerinden çalınan cihazlardan biri olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine Yalçınkaya ve Gözegir gözaltına alındı.

Şüpheli Yalçınkaya alınan ifadesinde; diğer şüpheli Gözegir'in bir süre önce boşandığı eski eşi olduğunu belirterek geçinebilmek için Mahir Kılıç adlı şahsın ortağı olduğu restorantta bir müddet çalıştığını, doğum yaptığından dolayı bu işyerinden ayrıldığını, yaklaşık 7 bin YTL'lik alacağının kaldığını Kılıç'tan alacağını istediğini söyledi. Birkaç gün sonra Kılıç'ın evine geldiğini anlatan Yalçınkaya, kapıyı açtığında Kılıç'ın beş adet ne olduğunu bilmediği cihazı bırakarak bu cihazları alacağına karşılık getirdiğini söylediğini belirtti. Cihazların çalıntı olduğunu bilmediğini, cihazlar hakkında bilgi edindikten sonra alacağına karşılık satmaya karar verdiğini iddia eden Yalçınkaya'nın, "Olay günü sivil polisler geldi ve cihazı inceledikten sonra çalıntı olduğunu söylediler. Ben de cihazı polislere teslim ettim ve evimde 4 tane daha olduğunu söyledim. Cihazları Mahir Kılıç adlı şahsın borcundan dolayı verdiğini söyledim. Eski eşim ise sadece cihazın ağır olması nedeniyle taşımama yardım etmek için yanımda bulunuyordu. Hırsızlık olayıyla alakam yok." dediği öğrenildi.

Olayla ilgili Mahir Kılıç aranırken Yalçınkaya ve Gözegir emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Ele geçirilen cihazlar işyeri sahibine teslim edilirken olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious