9 numaranın laneti!

9 numaranın laneti!.10537
  • Giriş : 25.08.2007 / 11:58:00

Beşiktaş'ta 9 numaralı formayı kim giyse sorun çıktı. İşte 9 numaranın laneti..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bu formayı kim taşısa, hep sorun oldu. Fazlı Ulusal, Arild Stavrum, Ailton ve son olarak Gökhan Güleç. Şimdi gözler Federico Higuain'de.

Özellikle Güney Amerika’da kutsal sayılır 9 ve 10 numaralı formalar... Bu formaları takımların yıldızları taşır. Ancak Beşiktaş’ta durum biraz karışık.

Fanatik gazetesinin haberine göre, son yıllarda Kara Kartal’ın 9 numarasını giyen futbolcular hiç dikiş tutturamadı. 2000-2001 sezonunda 7 milyon Dolar karşılığında transfer edilen Fazlı Ulusal ile başlayan ‘9 krizi’, Cristoph Daum döneminde Beşiktaş’a gelen Arild Stavrum ile devam etti. Norveçli oyuncunun İstanbul macerası fazla sürmedi, 9’u Daniel Pancu devraldı.

Gökhan’la bitecek mi?
9 Numara belki de en parlak dönemini Pancu ile birlikte yaşadı! 4-3’lük Fenerbahçe maçının ardından Rumen oyuncu takımın 1 numarası oldu ancak Beşiktaş’ta fazla kalamadı. Formayı devralan Ailton, antrenmanlarda bile doğru dürüst boy gösteremedi, ayrıldı. Tigana’nın prensi Gökhan Güleç ise ilk sezonunda sırtına geçirdiği 24 numaralı formayla şov yaptı, 9 numarayı giyince ise kulübeden çıkamadı. Bakalım büyük umutlarla transfer edilen Higuain, laneti bozabilecek mi?

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious