9 şehidin töreninde yürekler dağlandı FOTO

9 şehidin töreninde yürekler dağlandı FOTO.17700
  • Giriş : 12.08.2008 / 22:21:00
  • Güncelleme : 12.08.2008 / 22:12:27

Şehitler alana yan yana dizildiler. Hazin bir görüntüydü bu. Yakıcı sessizliği yırtan ise gözyaşlarıydı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erzincan'da şehit olan 9 şehit asker için düzenlenen törende yürekler dağlandı. Sıra sıra tabutlar dizildi alana. Ağıtlar yakıldı, şehit çocukları babalarının resmini öptü. sarıldı.

Kiminin eşin kiminin çocuğu, kiminin de babası vardı. Ölüm sessizliği vardı törende. Ortak dil 7'den 77'ye gözyaşı ve acıydı. Fotoğraf çeken muhabirler bile gözlaşlarına hakim olamadı.

Erzincan Askeri Hastanesindeki tören, şehitler Kurmay Yarbay Miktat Şamdancı, Jandarma Uzman Çavuşlar Gökhan Kuvat, Selim Kabataş ile erler Barış Demir, Önder Muratoğlu, Abdurrahman Bolat, Aydın Emer, Adem Bilaloğlu ve Murat Atsen'in cenazelerinin askerlerin omuzlarında hastane bahçesine getirilmesi ile başladı.

KANLARI YERDE KALMAYACAK

3. Ordu Komutanlığı Protokol Subayı Binbaşı Adnan Bardakçı, törende yaptığı konuşmada, terör örgütünün son çırpınışlarını yaşadığını söyledi. Binbaşı Bardakçı, şehitlere de seslendiği konuşmasında şunları kaydetti:

''Ne mutlu size ki, şehitlik mertebesine ulaştınız. Siz vatan savunması içindeyken her türlü fedakarlığa katlanan aileleriniz bizlere emanettir. Rahat uyuyun. Sizleri kalbimize gömüyoruz. Kanınız yerde kalmayacaktır. Ruhlarınız şad olsun.''

''OĞLUM BAK BABAN GELDİ''

Konuşmaların ve dua okunmasının ardından törene katılan şehit Kurmay Yarbay Şamdancı'nın eşi Emine Şamdancı, 22 aylık oğlu Tahsin Behiç Şamdancı, Kayınpederi Ali Türkmen ve Kayınvalidesi Elif Türkmen şehit yarbayın tabutunun başına gitti.

Şehit yarbayın eşi, oğluna babasının fotoğrafını göstererek ''Oğlum bak baban geldi. Baban cennete gitti, seni oradan görüyor'' diyerek göz yaşı döktü. Ali Türkmen ise, kızına eşinin şehit olduğunu ve ağlamaması gerektiğini belirtirken, aile, Şehit Yarbayın tabutunun önündeki fotoğrafını öptü.

Törene katılan Şehit Uzman Çavuş Gökhan Kuvat'ın kardeşi Erhan Kuvat ise kendisinin polis olduğunu belirterek, ''merak etme kardeşin polis, Güneydoğu'ya gidecek'' dedi.

GAZETECİLER DE AĞLADI

Şehit yakınlarının tabutların başına gittiği sırada törene katılanlar da gözyaşlarını tutamadı. Törende duygulanan gazetecilerden bazıları da gözyaşları arasında görevlerine devam ettiler.

Törene İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk, Erzincan Valisi Ali Güngör, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, subaylar, astsubaylar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törenin sonunda ambulanslara konulan şehit cenazeleri törene katılanlar tarafından askeri hava alanına uğurlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*