9 uyuşturucu taciri tutuklandı

9 uyuşturucu taciri tutuklandı.11420
  • Giriş : 25.06.2009 / 15:48:00

İstanbul'da düzenlenen 2 ayrı uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 10 kişiden 9'u tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerce yürütülen çalışmalar sonucu, Büyükçekmece Kumburgaz'da bulunan otellerde Türkmenistan uyruklu şahısların ''torbacılık'' yöntemiyle uyuşturucu madde sattıkları belirlendi.

Teknik ve fiziki takiplerin ardından Kumburgaz'da 3 ayrı adres ile şüphelilerin içinde bulundukları araçlara eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda, Türkmenistan uyruklu Merjem H, Durdi D, Rahat A, Sapa A, Mekan A. ve Yegen Y. gözaltına alındı. Şüphelilerin üzerlerinde ve adreslerinde yapılan aramalarda, 154 gram eroin, 15 gram Afyon sakızı, bir adet hassas terazi, 68 dolar, 2 bin 360 TL, 22 adet pasaport, bir adet ajanda ve 13 adet cep telefonu ele geçirildi.

Satışa hazır halde paketlenen uyuşturucu maddeleri iç çamaşırlarının içine yaptıkları bir cepte sakladıkları belirtilen şüphelilerin, İstanbul'a iş vaadiyle geldiklerini, ancak tuzağa düşürüldüklerini söyledikleri kaydedildi.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 6 kişiden 5'i tutuklanırken, Merjem H. serbest bırakıldı.

Bu arada ayrıca, Diyarbakır'dan gönderilen uyuşturucu maddeleri organize bir şekilde İstanbul'da dağıttıkları, şarkıcı Deniz Seki'nin de gözaltına alındığı kokain operasyonunda yakalanan ''torbacılar''la da bağlantılı oldukları öne sürülen 4 kişi gözaltına alındı.

Operasyonda, birer gram halinde paketlenmiş 25 adet taş kokain ele geçirildi.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Hüseyin P, Değer H, Alp E. ve Canan Y. de çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Öte yandan İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca son bir yıl içerisinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonlarında gözaltına alınanlardan 147 kişinin tutuklandığı, operasyonlarda 744 kilo 154 gram eroin, 250 kilo 216 gram esrar, 1 kilo 451 gram kokain, 3 ton asetik anhidrit, 11 kilo kök kenevir ve 12 bin 593 adet uyuşturucu ve uyarıcı nitelikte hap ele geçirildiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*