9 yaşındaki çocuğun 30'dan fazla suç kaydı var

9 yaşındaki çocuğun 30'dan fazla suç kaydı var.10526
  • Giriş : 07.04.2008 / 11:33:00

İzmir'de henüz 9 yaşındaki D.G.'nin suç kaydı hayrete düşürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yaşının üç katı suç işleyen ve nüfus kaydında 12 Ekim 1998 doğumlu görünen D.G., defalarca yankesicilik yaparken ve düğünlerde dalgın vatandaşların çantalarını çalarken yakalandı.

30'un üzerinde suç kaydı bulunan küçük kız, son hırsızlık olayında düğün kamerasına takıldı. Sivil polis ekipleri olan Huzur timleri tarafından düğün kamerasından tespit edilerek yine yakalandı. D.G., gözaltına alındıktan sonra karakolda oldukça keyifliydi. Küçük kız, "Yarın nasıl olsa serbestim." dedi. Konak, Bornova ve Karşıyaka Çocuk büroları tarafından 30 defadan fazla gözaltına alınan ve salıverilen D.G., önceki gün de serbest bırakıldı.

Hırsızlık yaptıktan sonra kaçarken yakalanan ve nüfus kaydında yaşı 9 görünen D.G., adliyede serbest kalmasının ardından yine hırsızlık suçundan yakalandı. D.G.'nin poliste tespit edilebilen suç kaydı 30'u geçti. D.G., son icraatını da Eşrefpaşa'da bir düğün sırasında yaptı. Polis tarafından devamlı alındığı için tanınan D.G., düğün kamerası tarafından da tespit edildi. Vatandaşların düğün görüntülerini seyrettiği sırada farkedilen D.G., suç ortağı 12 yaşındaki bir kız çocuğuyla birlikte gözaltına alındı. Huzur timleri tarafından tespit edilen D.G., karakola götürülürken ve çıkarılırken rahat görüntüler sergiledi. Kız arkadaşıyla şakalaşan D.G., "Nasıl olsa yarın dışarıdayım." diyerek gülücükler attı. Küçük kız, Boğaziçi Karakolu'ndaki işlemlerinin ardından suç delili olan düğün CD'si ile Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Bürosuna teslim edildi. D.G.'nin salıverildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious