9 yaşındaki çocuk üç öğretmeni dövmüş

9 yaşındaki çocuk üç öğretmeni dövmüş.8797
  • Giriş : 13.12.2007 / 11:00:00

Dokuz yaşındaki Ömercan Köfteci, üç öğretmenini dövmek suçundan iki hafta okuldan uzaklaştırma cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Berlin’de yaşayan anne Süreyya Yılmaz, oğlu Ömercan Köfteci’nin (9) okuduğu Ludwig Cauer İlkokulu’ndan gelen telefonda söylenenleri duyunca bir hayli şaşırdı. Çünkü, "Oğlunuz üç öğretmenimizi dövdü, çabuk gelin" deniliyordu. Süreyya Yılmaz, "Okula giderek hemen müdürle görüştük. Bize sadece, ’Çocuğunuz öğretmenlerimize saldırmak ve dövmek suçundan iki hafta okuldan uzaklaştırılmıştır. Söyleyeceğiniz bir şey varsa Noel’den sonra gelin’ deyince şaşırdık. Yanımızda titreyen çocuğuma bakmadı bile. Bu saçmalığın peşini bırakmayacağız" dedi.

3 B sınıfı öğrencisi Ömercan Köfteci ise olayın arkadaşlarından birinin kendisini kızdırmasıyla patlak verdiğini belirterek şunları söyledi:

"Sıra arkadaşım devamlı beni kızdırıyordu. Ben de ona el işareti yaparken öğretmene yakalandım. Bunun üzerine beni sınıftan çıkarmak istedi. Ben de direndim. Sınıftaki diğer öğretmenle beraber gelip yakamdan çekerek götürmek istediler. Ben de korktum ve gitmek istemedim. Beni elbisemden tutup çektiler. Yaka boğazımı sıkınca nefes alamadım. Bu arada eski sınıf öğretmenim de gelip elimden tuttu. Bir ara gözlerim karardı ve yere düştüm. Ama yine de gitmedim. Sonra sıraya oturttular. Ben ağlarken anneannemle annem geldi. Öğretmenler bana çok sert davrandı. Çok korktum ve ağladım."

Okulun Müdür Yardımcısı olan Völkner, konuyla ilgili fazla konuşmak istemediğini, çünkü olayın polise intikal ettiğini belirterek şu açıklamayı yaptı: "Olay anlatıldığı gibi değil. Ömercan, bir başka öğrencinin üstüne yürüyünce biz kendisini sözlü olarak uyardık. Dinlemeyince araya girdik. Engellemek için de yakasından tutmak zorunda kaldık. Şiddete izin veremezdik."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious