'9. Uluslararası Akdeniz Gençlik Şenliği' başladı

'9. Uluslararası Akdeniz Gençlik Şenliği' başladı.7585
  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Akdeniz Üniversitesi'nin düzenlediği, '9. Uluslararası Akdeniz Gençlik Şenliği' başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Akdeniz Üniversitesi tarafından her sene geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Akdeniz Gençlik Şenliği, Akdeniz Üniversitesi Atatürk Meydanı'na çelenk konulmasıyla ve dans gösterileriyle başladı.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın, komşu ülkelerdeki ve ülkemizdeki diğer üniversitelerden gelen öğrencilerle tüm dünyaya sevgi, barış ve kardeşlik mesajı vermek istediklerini söyledi.

Akaydın, Antalya ve Akdeniz Üniversitesi'nin tanıtımı için, Akdeniz Gençlik Şenliği'nin son derece önemli bir organizasyon olduğunu ifade etti.

Akaydın, "Biz sadece diploma veren değil, öğrencilerimize kültürel açıdan da katkı yapan bir üniversite olmak istiyoruz. Bu etkinliklerde kültürel açıdan son derece önemli." dedi.

23'ü Türkiye'den 31 üniversitenin katılımıyla başlayan şenlikler dört gün boyunca devam edecek. Akdeniz Üniversitesi rektörlüğü binası önünden yapılan şenlik kortejiyle başlayan etkinlikler dans gösterileri, tiyatro oyunları, yarışmalar, esturman dinletileri, söyleşiler, defileler, kıyafet baloları, partiler, spor müsabakaları ve konserlerle sürecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious