9. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali sona erdi

9. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali sona erdi.10183
  • Giriş : 15.05.2008 / 22:34:00

Trabzon Devlet Tiyatrosunca (TDT) düzenlenen ''9. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali'' sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Trabzon'da 2 Mayısta başlayan festivalin sona ermesi nedeniyle düzenlenen kapanış kokteyline Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, bazı daire amirleri, konuk ekip temsilcileri ile tiyatro sanatçıları katıldı.

TDT Müdürü Murat Gökçer, kokteyldeki konuşmasında, festivalle sadece sanattaki deneyimlerin paylaşılması için değil, aile bağlarının da güçlendirilmesi için bir araya gelindiğini söyledi.

Birçok festivalde katılımcıların kendi temsillerini verip görevlerini yerine getirince meslektaşlarının eserlerini izlemeden gittiklerini ifade eden Gökçer, ''Ama Trabzon'da böyle değil. İşin oyun, oyunun hayat olduğu bir ülkede buluştuk. Bernard Shaw'a göre cennet, bu üçünün bir arada olduğu mekandır. Trabzon, yüzyıllar boyunca birçok uygarlığın beşiği olmuştur. Geçmişimizle övünüyor, geleceğe de umutla bakıyoruz'' dedi.

Festivale bu yıl Moldova, Bulgaristan, Ermenistan, İtalya, İsviçre, Rusya, Azerbaycan, Romanya, Yunanistan ve Hindistan'dan gelen 204 sanatçının katıldığını belirten Gökçer, ''Festivalimiz, geleneksel bir kimlik kazanmasının yanında, Karadeniz ile dost ülkelerle siyasi, ticari ve kültürel ilişkilerimizin gelişmesine de katkıda bulunmaktadır'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious