90 bin camide sala okundu!

90 bin camide sala okundu!.11778
  • Giriş : 17.07.2017 / 08:27:00

15 Temmuz gecesi tam 90 bin camide salalar okundu, minarelerin ışıkları sabaha kadar yandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fethullahçı Terör Örgütü/Parelel Devlet Yapılanması'nın darbeye kalkıştığı ve bastırıldığı 15 Temmuz'un yıldönümünde vatandaşlar uyumadı. Ülke genelinde 90 bin caminin minaresinin ışıkları ise sabaha dek yandı.

15 Temmuz’un birinci yıldönümünde Diyanet İşleri Başkanlığı “Ezanları Susturan Darbelerden, Darbeleri Susturan Salalara” başlığıyla düzenlediği programlar kapsamında 90 bin camide sela okuttu. Ülke genlindeki tüm cami ve minarelerin ışıkları ise sabaha kadar açık tutuldu.

BAYRAKLARLA OKUNDU

İstanbul’daki selatin camileri başta olmak üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Beştepe Millet Camisi’nde, darbe girişimine karşı verilen mücadelenin simgesi haline gelen salaları, müezzinler ellerinde Türk bayraklarıyla okudu. Türkiye’deki tüm camilerle birlikte saat 00.13’te, Beştepe Millet Camisi’nde de  sala okundu. Millet Camisi’nde sela okuyan müezzinler, çıktıkları minarelerde Türk bayrağı salladı. 

DUALAR EDİLDİ

Salaların okunmasıyla beraber tüm televizyonlar o anı naklen yayınladı. Büyük bir manevi coşkunun yaşandığı dakikalarda 7’den 70’e milyonlarca insan dua ederek 250 insanımızı hunharca katleden FETÖ’ye bir kez daha lanet yağdırdı.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*