90 Dakika'da 180 derecelik dönüş

90 Dakika'da 180 derecelik dönüş.13078
  • Giriş : 11.11.2008 / 10:50:00

Spor yazarı Hıncal Uluç, Galatasaray yönetimini ağır bir dille eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

90 Dakika programında değerlendirmelerde bulunan Hıncal Uluç, Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe'nin sarı-kırmızlı takım için yeterli düzeyde bir çalıştırıcı olmadığını ifade etti. Uluç, bu noktada Alman teknik adamın suçsuz olduğunu belirtirken, onu takımın başına getiren yönetimin Skibbe'yi “piyon” olarak kullandığına dikkat çekti.

Galatasaray'ın Turkcell Süper Lig'in 10. haftasında Fenerbahçe'ye Kadıköy'de 4-1 mağlup olduğu maçta teknik direktör Skibbe'nin hatalı kararlar verdiğini belirten Uluç, Arsenal maçında çok kötü bir performans sergileyen Roberto Carlos'un savunduğu bölgenin adeta “maden” olduğunu, ancak Alman çalıştırıcının bunu değerlendiremeyerek yetersizliğini ortaya koyduğunu söyledi.

Arda ve Kewell gibi çok önemli iki kanat oyuncusunu kadrosunda bulunduran Galatasaray'ın bu oyunculardan birini Roberto Carlos'un önüne sürmeyerek kendi potansiyelini kullanamadığını savunan Uluç, Avustralyalı futbolcu Harry Kewell'ın Milan Baros ve Ümit Karan oyundan çıkarken sahaya girmesinin ise çok büyük bir hata olduğunu dile getirdi.

Baros ve Ümit Karan'ın ne olursa olsun oyundan çıkmaması gerektiğini savunan Uluç, bu iki oyuncunun rakip takımın futbolcularını sürekli olarak rahatsız ettiğini belirtirken, bu golcü isimlerin oyundan alınmasıyla birlikte Galatasaray'ın rakibine teslim olduğunu söyledi.

Skibbe'nin bu maçta yaptığı hatalarla Galatasaray için yeterli seviyede bir teknik direktör olmadığını gözler önüne serdiğinin altını çizen Uluç, buradaki suçlunun Alman teknik adamı takımın başına getiren isimler arasında yer alan Adnan Sezgin olduğunu belirtti.

Adnan Sezgin'in daha ön plana çıkabilmek için Hasan Şaş-Hakan Şükür gibi lider vasıflı oyuncuları takımdan temizlediğini belirten Uluç, sarı-kırmızılılarda takım içinde yardımlaşmanın ve arkadaşlığın olmadığını söyledi.

Galatasaray'ın Adnan Sezgin'in ön planda olmak istemesi nedeniyle iyi bir teknik direktörü takımın başına getiremediğinin altını çizen Uluç, sarı-kırmızılıların Skibbe ile başarılı olamayacağını, ancak bu konuda tek suçlunun Alman teknik adamı takımın başına getiren yönetim olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*