94 yaşındaki kadına tecavüze kalkıştılar!

94 yaşındaki kadına tecavüze kalkıştılar!.7146
  • Giriş : 20.04.2008 / 11:47:00

Bursa'da yalnız yaşayan 94 yaşındaki Cemile Sağlambal'a tecavüz etmek isteyen 24 yaşındaki Erkut Por ile arkadaşı Fettullah Adıktı (25) paniğe kapılıp amaçlarına ulaşamadan kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaşlı kadının şikayeti üzerine evde arama yapan polis sanıkları düşürdükleri SSK kartından tespit ederek yakaladı.

Bursa'nın Osmangazi İlçesi Alemdar Mahallesi’ndeki evinde yalnız yaşayan Cemile Sağlambal'ın ihtiyaçları komşuları tarafından karşılanıyordu. Önce eşini daha sonra 4 çocuğundan ikisini kaybeden Sağlambal, sabaha karşı camı kırarak eve giren iki genç tarafından tecavüz edilmek istendi.

Zanlılardan biri yaşlı kadının yüzüne yastık kapatırken diğeri ise tecavüz etmek istedi. İddiya göre paniğe kapılan sanıklar amaçlarına ulaşamadan kapıdan kaçarak aynı mahalledeki evlerine gitti.

Olay, sürünerek komşularına giden Cemile Sağlambal'ın yardım istemesi sonucu ortaya çıktı. Haber verilmesi sonucu eve gelen polis zanlılardan Erkut Por'un kimliğine ulaştı. Kimlikteki fotoğrafa bakan yaşlı kadın kendisine tecavüz etmek isteyen kişinin, komşusu Berrin Por'un oğlu Erkut Por olduğunu tespit etti. Polis yaşlı kadına zaman zaman yemek getiren zanlıyı ve suç arkadaşı Fettulah Adıktı'yı evlerinde yakalayıp gözaltına aldı. Cemile Sağlambal tarafından kimlikleri tespit edilen zanlılardan Erkut Por eve girince annesine "Kimliğimi Cemile Teyzenin evinde düşürdüm alırsın" dedi. Sorgulamalarında 30 yada 40 promil alkollü oldukları tespit edilen sanıklar, suçlamaları kabul etmeyerek olayı şu şekilde anlattı.

Birlikte Cemile Sağlambal'ın evine giderek duvardan atlayarak bahçeye girdiklerini belirtti. Por, arkadaşı Fettullah'a "Bir işim var sen burada bekle" diyerek camı kırdı ve içeri girdi.

Odasındaki yatakta yatan Cemile Sağlambal ile aralarında boğuşma yaşandı ve Por, yaşlı ninenin sesi çıkmasın diye ağzını yastıkla kapattı. Por, tecavüz etmek için pantolonunu indirdiği esnada sesleri duyan Adıktı, daha önceden kırılan camdan içeri girdi. Çıplak halde arkadaşını yaşlı ninenin üstünden aldığını birlikte ön kapıdan kaçarak evlerine gittiklerini söyledi. Eve girip yatacakları esnada kimliğini düşürdüğünü fark eden Por, annesine "kimliğimi Cemile Teyzenin evinde düşürdüm alırsın dedi".

Bursa Osmangazi Araştırma Ekiplerinin yaşlı kadının evinde yaptığı incelemeler neticisinde Por'a ait SSK kartı buldu. Evinin adresini tespit eden polis ekipleri Por ve arkadaşı Adıktı'yı kaldıkları evden alarak sorgulamaları yapılmak üzere Osmangazi Araştırma Ekiplerine götürdü. Ayrıca Cemile Sağlambal'ın 4 çocuk sahibi olduğu ancak ikisinin öldüğü diğer ikisinin ise Bandırma'da yaşadığı, Erkut Por'un fabrikada işçi olarak çalıştığı ve annesi Berrin Por'un ise yalnız yaşayan yaşlı kadına yardımda bulunduğu ve oğlu ile yemekler gönderdiği öğrenildi.

Olayla ilgili Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious