95'lik katile 25 yıl hapis istemi

95'lik katile 25 yıl hapis istemi.10988
  • Giriş : 17.01.2008 / 20:48:00

EDİRNE’de 2 ay önce bahçe tartışması nedeniyle kavga ettiği alt komşusu 76 yaşındaki Niyazi Bircan’ı, çöp atmaya gittiği sırada balkondan av tüfeği ile vurarak öldüren 95 yaşındaki İbrahim Karagöz’ün yargılanmasına başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edirne 1’nci Ağır Ceza Mahkemesinde ilk duruşmasına çıkan Karagöz’ün 25 yıl hapsi istendi.

Olay, 19 Kasım tarihinde Kıyık Mahallesi'ndeki Karagöz Apartmanı'nın önünde meydana geldi. Apartmanın arka bahçesinin çevre düzeni nedeniyle uzun zamandır araları açık olan İbrahim Karagöz ve alt komşusu Niyazi Bircan olaydan bir gün önce tartıştır. İddiaya göre tartışmanın ardından sinirlenerek üst kattaki evine çıkan ve bütün geceyi elindeki av tüfeği ile balkonda geçiren 95 yaşındaki İbrahim Karagöz, sabah çöp dökmek için dışarıya çıkan komşusu 76 yaşındaki Niyazi Bircan’a ateş ederek başından vurup öldürdü. Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındıktan sonra çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilen İbrahim Karagöz, dün ilk kez hakim karşısına çıktı. Edirne 1’nci Ağır Ceza Mahkemesinde ‘Planlı olarak kasten adam öldürmek’ suçundan 25 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan İbrahim Karagöz ifadesinde, “Çok pişmanım. Şu anki aklım olsaydı böyle bir şey yapmazdım. Yaşlılık nedeniyle ne yaptığımı bilmiyorum. Çok yaşlı olduğum için diğer mahkumlarla aynı yerde yaşayamıyorum. Tahliyemi istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti İbrahim Karagöz’ün tutukluluk halinin devamına karar vererek, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi. Yürümekte zorluk çeken İbrahim Karagöz ise koluna giren iki askerin yardımıyla cezaevine aracına bindirilerek Edirne Kapalı Cezaevi'ne götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious