(A) Milli Basketbol Takımı'nda 3 NBA'li

(A) Milli Basketbol Takımı'nda 3 NBA'li.5827
  • Giriş : 22.06.2007 / 11:25:00

(A) Milli Takım'ın aday kadrosunda yer alan 7 oyuncu yurtdışında forma giyiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

2007 Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası'nda mücadele edecek (A) Milli Takım'ın aday kadrosunda yer alan 7 oyuncu yurtdışında forma giyiyor.

18 kişilik aday kadroda bulunan oyunculardan Mehmet Okur, Hidayet Türkoğlu ve Ersan İlyasova ABD Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA), Engin Atsür ABD Kolej Basketbol Ligi (NCAA), Serkan Erdoğan ve Kaya Peker İspanya'da, Ender Arslan ise Yunanistan Ligi'nde sezonu tamamladı.

OYUNCULARIN PERFORMANSLARI

Milli Takım'ın lejyonerleri, bu sezon kulüplerinde oynadıkları maçlarda başarılı performans sergilediler.

NBA takımlarından Utah Jazz'da forma giyen Mehmet Okur, normal sezon süresince ortalama 33 dakika forma şansı bulurken, 17.6 sayı, 7.2 ribaunt ve 2 asist ortalamalarıyla oynadı.

Okur, NBA All Star maçında da forma giyerek, bu organizasyonda yer alan ilk Türk basketbolcu olarak da tarihe geçti.

NBA Ligi'nde mücadele eden bir diğer Türk basketbolcu Hidayet Türkoğlu ise Orlando Magic formasıyla normal sezonda 31 dakika ortalama ile sahada kalırken, ligi 13.8 sayı, 3.3 ribaunt, 3.5 asist ortalamalarıyla tamamladı.
Ersan İlyasova, NBA'deki ilk sezonunu Milwaukee Bucks forması altında geçirdi. 14 dakika oynama süresi yakalayan İlyasova, 6.1 sayı, 2.9 ribaunt ve 0.7 asist ortalamalarıyla oynadı.

NCAA'nin North Caroline State takımında mücadele eden Engin Atsür 33 dakika ortalamayla oynadığı ligde 11.3 sayı, 4.2 sayı ve 2.9 ribaunt ortalaması yakaladı.

Oyun kurucu Ender Arslan ise bu sezon 3 ayrı değişik takımda forma giyme şansı yakaladı.

İlk olarak Slovenya takımı Union Olimpija takımında forma giyen Arslan, 5.1 sayı, 1.5 ribaunt ve 1.1 asist ortalamasıyla oynadı. Daha sonra transfer olduğu İspanya'nın TAU Ceramica takımında 13 dakika ortalamayla oynayan Arslan, 5.1 sayı, 1.5 ribaunt, 1.1 asist ortalaması tuttururken, son takımı Yunan temsilcisi Panionios'da ise 9.5 sayı, 1.4 ribaunt ve 2.7 asist ortalamalarıyla sezonu tamamladı.

İspanya'nın TAU Ceramica takımında forma giyen 2 Türk basketbolcudan Kaya Peker, 18 dakika ortalama süreyle oynadığı İspanya liginde 6.2 sayı, 3.9 ribaunt, 0.3 asist ortalamaları yakalarken, 21 dakika ortalama süre alan Serkan Erdoğan, 9.5 sayı, 1.7 ribaunt ve 1.1 asist ortalamaları tutturdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious