A Milli Futbol Takımı 'Yılın Keçisi' ödülüne layık görüldü!

A Milli Futbol Takımı 'Yılın Keçisi' ödülüne layık görüldü!.23886
  • Giriş : 18.06.2008 / 20:30:00
  • Güncelleme : 18.06.2008 / 20:09:17

Üstlendiği işleri inatla sürdürüp sonuna kadar gidenlere verilen ‘Yılın Keçisi’ ödülüne Milli Takım layık görüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erdoğan CANKUŞ'un haberi

Muğla'nın Fethiye İlçesi'ne bağlı Ölüdeniz Beldesi'nde yarın başlayacak ve bu yıl 5'incisi yapılacak Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri çerçevesinde gelenekselleşen ‘Yılın keçisi’ ünvanı, A Milli Futbol Takımı'na takıma verildi.

Üstlendiği işleri inatla sürdürüp sonuna kadar gidenlere verilen ‘Yılın Keçisi’ ödülünü önceki yıllarda Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Türkan Saylan almıştı.

Yarın başlayacak Ölüdeniz Kültür ve Sanat Festivali'nde, A Milli Futbol Takımı'na ‘Yılın Keçisi’ ödülü verilecek. Logosunda keçi figürü bulunan festivalde, üzerine aldığı işi inatla sonuna kadar götüren kişilere geleneksel olarak verilen ödülün bu yıl Milli Takım'a verilmesinin gerekçesini Ölüdeniz Belediye Başkanı CHP'li Keramettin Yılmaz'ın eşi ve Ölüdeniz Festivali Komite Başkanı Ümit Yılmaz, “Çek Cumhuriyeti önünde 2- 0 mağlup durumdayken bir mucize yaratıp Arda ve Nihat Kahveci'nin golleriyle 3-2 galip duruma geçen Türk Milli Takımı, Festival Komitesi'nce çeyrek finale yükselme inadı nedeniyle Yılın Keçisi olarak ilan edildi” diye açıkladı. Ümit Yılmaz, milli takımın çeyrek finale yükselme inatlarını hayranlıkla izlediklerini, Yılın Keçisi ödülünü Milli Takım yetkililerine sunacaklarını söyledi. Yarın dünyaca ünlü yamaç paraşütü parkuru Babadağ'dan Belceğiz Plajı'na milli takımın dev posterini açan bir yamaç paraşütü indirilecek. Yılın Keçisi ödülü önceki yıllarda Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Türkan Saylan'a da verilmişti.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious