A Milli Takım Almanya'da

  • Giriş : 25.03.2007 / 00:00:00

2008 Avrupa Şampiyonası Grup Eleme karşılaşmasında 28 Mart’ta Frankfurt Commerzbank Arena Stadı’nda Norveç ile karşılaşacak (A) Milli Futbol Takımı, Almanya’ya geldi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kafileyle birlikte Frankfurt’a gelen Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, yaptığı açıklamada A Milli Futbol Takımı’nın, Türk Futbol tarihindeki en değerli galibiyetini aldığını söyledi.
Havalimanı çıkışında Türk basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ulusoy, Yunanistan maçının çok güzel bir maç olduğunu, galibiyette emeği geçen tüm teknik ekip ve futbolculara teşekkür ettiğini ifade etti.
Maçın en kötü yanının Atatürk aleyhine açılan pankart olduğunu belirten Ulusoy, "Tabii ki bu pankart bizi çok üzdü. Hatta İstiklal Marşımız ıslıklandı, ancak Yunanistan Futbol Federasyonu Başkanı Gagasis, bizden defalarca özür diledi, hatta kendini parçaladı. Maalesef kendini bilmezler her yerde var. Bunlar hoş şeyler değil. Bunları tüm Yunan halkına maletmemek gerekir" diye konuştu.
Federasyon Başkanı Ulusoy, başlangıçtan bu yana hedeflerinin Avrupa Şampiyonası’na gitmek olduğunu ve bu doğrultuda dörtte dört yaparak büyük bir başarı elde ettiklerini kaydederek, "Şimdi beşi bir yerde yapmak için buradayız.
Allah’ın izniyle Norveç maçını da kazanarak yolumuza devam edeceğiz" dedi.
Yunanistan’ı kendi sahasında çok farklı yeneceklerini aylar öncesinden söylediğinin altını çizen Ulusoy, "Allah kalbimize göre verdi. Türk milletinin gönlüne göre verdi" diye konuştu.
Ulusoy, Yunanistan Milli Takımını İstanbul’da Türk misafirperverliğine yakışır şekilde ağırlayacaklarını belirterek, kendilerini en güzel şekilde karşılayan Yunanistan Federasyon Başkanına çok teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.
Ulusoy, maçın yıldızı kimdi sorusuna, "Hepsi birer yıldızdı" şeklinde cevap verdi.
Öte yandan, kafileyi, Frankfurt havalimanında çok sayıda gurbetçi taraftar sevinç gösterileriyle karşıladı. Milli Takım kafilesi daha sonra kamp yapacağı Kempinski Oteli’ne geçti.
Milli Takımın, Frankfurt’taki idmanlarını Commerzbank Arena Stadı’nın yanında bulunan sahada yapacağı belirtildi.
(A) Milli Takım, 28 Mart Çarşamba günü saat 20.00’de oynanacak Norveç karşılaşması sonrası özel uçakla yurda dönecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious