A Milli Takım'da Lincoln rüyası

A Milli Takım'da Lincoln rüyası .10633
  • Giriş : 17.10.2007 / 13:46:00

G.Saray'ın flaş transferi Lincoln'ün adı Türk Milli Takımı için anılmaya başladı. Federasyon, Brezilyalı yıldızın Türk vatandaşı yaparak Milli Takım'da oynatmak istiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sabah gazetesinden Deniz Derinsu'nun haberine göre, Federasyon yöneticilerinin aralarında sambacıyı Türk vatandaşı yaparak Milli Takım'da oynatmayı tartıştıkları öğrenildi. Aurelio'nun Milli Takım'daki başarılı performansı buna örnek gösterilirken, yetkililerin, "Lincoln'ü, Milli Takım'da oynatabilirsek ortada sorun çözülür" dedikleri öğrenildi.

Brezilya Milli Takımı'nda hiç oynamadığı için, Türk Milli Takımı'nın kapısı açık olan Lincoln'ün teklifi kabul etmesi durumunda hemen vatandaşlığa geçirilerek Türk statüsünde oynatılmasının konuşulduğu belirtildi. Konuyla ilgili G.Saray İkinci Başkanı Adnan Polat ise şimdilik böyle şey düşünmediklerini söyledi.

YASADA ENGEL YOK

Statüye göre Türkiye'de 5 yıl yaşayan yabancılar, vatandaşlığa geçebiliyor. Ancak Türkiye'nin tanıtımına katkıda bulunma maddesi işletilerek Lincoln için bu 5 yıllık süre dikkate alınmayacak. Mert Nobre, Gökçek Vederson, Alper Aydın (Bebbe) gibi futbolcular da bu sayede vatandaşlığa geçenlere örnek. Ancak bu oyuncular henüz Milli Takım'da oynamadı. Ay-yıldızı sadece Aurelio taşıdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious