A Milli Takımımız'a övgü!

A Milli Takımımız'a övgü!.26377
  • Giriş : 08.09.2008 / 13:22:00
  • Güncelleme : 08.09.2008 / 12:59:48

A Milli Takımımız´ın Ermenistan´ı 2-0 yenmesi, Avrupa basınında geniş yer buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

A Milli Takımımız'ın tarihinde ilk kez karşılaştığı Ermenistan'ı çok rahat bir oyunun neticesinde 2-0 gibi net bir skorla mağlup etmesi, Avrupa basınında da geniş yer buldu. Genel olarak sonucun çok normal olduğu konuşulsa da, özellikle gruptaki rakiplerimiz Belçika ve İspanya'nın medya organları takımlarını uyardı. İşte bazı değerlendirmelerden örnekler.

UEFA:

Tuncay Şanlı ve Semih Şentürk'ten gelen goller, Euro 2008 çeyrek finalistlerinin, Dünya Kupası Elemeleri'ne galibiyetle ve moralli olarak başlamasını sağladı.

Nieuwsblad (Belçika):

Türkiye, Erivan'da sonuca gitti, rahat kazandı. Tuncay ve Semih, Türkler'in iyi başlangıç yapmasını sağladı. Belçika bu oyunla, Türkiye karşısında çok zorlanır...

Het Laatste Nieuws (Belçika):

Türkiye iyi başladı. İstanbul'da Belçika'nın işi zor. Bu nedenle Belçika Teknik Direktörü Vandereycken Türkiye karşısında tamamen yeni bir kadroyla sahaya çıkacak.

Marca (İspanya):

Türkiye parıldamadan yendi. Siyasileştirilmiş bir maçta Türkiye, Ermenistan'a fazlasıyla üstün geldi. Maçın siyaset tarihe girme olasılığı var ama kesinlikle Futbol tarihine giremeyecek. Türkiye teknik üstünlüğü sayesinde maçı kazanmayı bildi.

AS (İspanya):

Türkiye kazandı, kavga yok. Ermenistan iki defans hatası yaptı, Türkiye'nin golleri geldi.

Sport (İspanya):

Türkiye, mücadelesi çok düşük olan bir karşılaşmada kazanmayı başardı ve Dünya Kupası öncesinde ne kadar iddialı olduğunu şimdiden gösterdi.

El Mundo Deportivo (İspanya):

İspanya'nın grubundaki en önemli rakibinden biri olan Türkiye, en iyi oyununu oynamadan Ermenistan'ı yendi. Türkler taraftar baskısına ve şiddetli rüzgara karşı mücadele etti.

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*