(A) Milli Takımın yarısı sakat

(A) Milli Takımın yarısı sakat .9381
  • Giriş : 04.10.2007 / 15:00:00

(A) Milli Takımın yarısı sakat(A) Milli Futbol Takımı, Moldova ve Yunanistan ile yapacağı maçlar öncesinde yığınla sorun yaşıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Üst üste gelen sakatlıklar Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ve yardımcılarının en büyük sıkıntısı. Ligin en formda oyuncularından Ayhan Akman sakatlandı ve en az 6 hafta sahalardan uzak kalacağı bildirildi. Malta maçından bu yana sakatlığının tedavisi ile uğraşılan genç oyuncu Sabri'nin, Moldova maçında kadroda yer almasına ihtimal yok.

Hamit Altıntop'un sarı kart cezalısı olması Fatih Terim'i büyük bir sıkıntıya soktu. Çünkü Terim savunmanın sağında son iki yılda Sabri ve Hamit'ten mutlaka faydalanıyordu. Şimdi bu iki oyuncuyu oynatamayacak. Üstelik, Porto maçında Beşiktaşlı Serdar Kurtuluş da sakatlandı. Galatasaraylı Servet'in üç haftadır kırık kaburga ile oynaması bir başka handikap.

Öte yandan iki kötü haber de Almanya'dan geldi. Adelesinde yırtık tespit edilen Halil Altıntop'un tedavisinin Moldova maçına kadar sonuç vermesi mümkün değil. Stuttgartt'ta forma giyen Yıldıray Baştürk sakatlığı yüzünden oynayamıyor.

14 Ekim'de Moldova ve 17 Ekim'de Yunanistan'la karşılaşacak (A) Milli Takım'da, sakatlıklaru teknik heyeti epey zorda bıraktı. Kadronun yarın sürprizlerle dolu olarak açıklanması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious