A. Mahkemesi Başkanı Kılıç gerekçeye dikkat çekti

A. Mahkemesi Başkanı Kılıç gerekçeye dikkat çekti.10589
  • Giriş : 06.06.2008 / 00:35:00
  • Güncelleme : 02.09.2016 / 09:06:48

Anyasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, iptal kararının ardından ilk kez gazetecilerin önüne çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, alınan kararla ilgili gazetecilerin sorularına cevap verdi. Kılıç şunları söyledi: Mahkememiz bir karar vermiştir. Gerekçesi yayınlanmadan değerlendirme yapmak yanlış olacaktır. Bu konuda oy çokluğu mu oy birliği mi belirtilmemiştir. Bunun bir sebebi vardır.

Son dönemlerde mahkememizle ilgili spekülasyon vardı.. Bu nedenle böyle bir tavır alınmıştır. Bence verilen karar ne olursa olsun, birlik ve beraberliğimizi sağlamak ve yaşama sevincimizi asla ortadan kaldırmamalıdır.

Biz bugün kararın gerekçesi açıklanana kadar kararın nasıl alındığına ilişkin açıklama yapmayacağız. Gerekçeli açıklama yapılana kadar sabretmenizi bekleyeceğiz. Gerekçeli karar yayınlandığında nasıl alındığı gerekçenin ne olduğu ayrıntıları ile göreceksiniz.

Geriş kapsamlı değerlendirmeler gerekçeli karardan sonra açıklanacaktır. Bu konuyla ilgili üyelerle konuştuk hiçbir şekilde kamuoyuna açıklama yapılmayacağı konusunda mutabakata vardık. Gerekçeli karar çıktığında bunun topluma yansıması nasıl olacağını o zaman göreceksiniz. Bu kararın kapatma davasına etkisi konusunda ise bu konuda yorum yapmak istemiyorum dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious