AB'den Türkiye'ye küstah tehdit

AB'den Türkiye'ye küstah tehdit.17670
  • Giriş : 19.03.2017 / 14:37:00

AB Komisyonu Başkanı Juncker, yıllarca AB tarafından oyalanan Türkiye'yi bir de tehdit etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'yi yıllardır oyalayan Avrupa Birliği'nden ilginç bir açıklama geldi. Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, “Türkiye'nin AB üyeliği başarısızlığı, AB üyelerinin irade eksikliğinden değil, Türklerin Avrupa standartlarını yerine getirmekteki isteksizliğinden kaynaklanır” dedi.

JUNCKER'DAN FAŞİST UYGULAMARA DESTEK

Jucker, AB çapında giriş yasakları gerekip gerekmediği yönündeki bir soruya, "AB kendi sorumluluk alanıyla kendisini sınırlamalı. Bunun dışındaki konular üye ülkelerin sorumluluk alanına girer. Her ülke Türk siyasilerin seçim çalışması yapmasına kendisi karar vermeli" dedi. Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan toplantı krizi esnasında Hollanda´nın giriş yasağı koymasının da doğru olduğunu ileri süren Juncker, faşist uygulamalara açık destek verdi.

TÜRKİYE'Yİ ÜYELİK GÖRÜŞMELERİYLE TEHDİT ETTİ

"İdam gelirse, üyelik görüşmeleri biter"

Jean-Claude Juncker, "AB'nin kırmızı çizgisi nedir?" sorusuna ise,"Türkiye'de idam cezası yeniden yürürlüğe girecek olursa, üyelik görüşmeleri de son bulur" diyerek tehditkar bir açıklamada bulundu.

"TÜRKİYE'NİN GERİ KABUL ANLAŞMASINI İPTAL ETMEYECEĞİNE İNANIYORUM"

Avrupa'da yaşayan milyonlarca Türk ile hiçbir sorunlarının olmadığını, Türklerin AB'ye uyum sağladığını ve yaşadıkları ülkelerin ekonomilerine önemli katkı sunduklarını açıklayan Juncker, Türkiye'nin geri kabul anlaşmasını iptal etmeyeceğine inandığını söyledi.

CnnTürk

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*