AB Öykü Yarışması sonuçlandı

AB Öykü Yarışması sonuçlandı.13553
  • Giriş : 04.11.2008 / 17:38:00

Milli Eğitim Bakanlığı, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu ve AB Bilgi Büroları Ağı işbirliğinde organize edilen AB Öykü Yarışması sonuçlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Avrupa Birliği'ni kuran barış, birlik, eşitlik, özgürlük, güvenlik, dayanışma değerlerini vurgulamak, bu değerleri yetişmekte olan kuşaklara iletmek ve bu alanda düşünce dünyalarını zenginleştirmek amacıyla ortaöğretim 9. ve 10. sınıf öğrencilerine yönelik olarak; Milli Eğitim Bakanlığı, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu ve AB Bilgi Büroları Ağı işbirliğinde organize edilen AB Öykü Yarışması sonuçlandı.

Yerel ve ulusal etap olmak üzere iki bölümden oluşan yarışmanın Adana bölümünde 3 öğrenci ödüle layık görülerek, yarışmanın ulusal bölümüne katılmaya hak kazandı.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülleri, 6 Kasım 2008 tarihinde, saat 10.00'da Adana Ticaret Odası'nda yapılacak törende verilecek.

Yarışmanın ulusal etabının sonuçları ise, 18 Kasım 2008 tarihinde Ankara'da Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Marc Pierini'nin katılımıyla gerçekleştirilecek. Ulusal düzeyde ilk 3'e giren öğrenciler, Brüksel ve Paris seyahatleriyle ödüllendirilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*