AB Reform İzleme Grubu toplanıyor

AB Reform İzleme Grubu toplanıyor.11409
  • Giriş : 10.07.2009 / 15:16:00

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Avrupa Birliği (AB) sürecinde reformları takip eden ve 4 bakandan oluşan ''Reform İzleme Grubu''nun yarın Hatay'da toplanacağını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Atalay, Adana Kemal Serhatlı Polis Meslek Yüksekokulundaki mezuniyet töreninin ardından AK Parti İl Teşkilatını ziyaret etti.

Bakan Atalay, burada yaptığı açıklamada, AB sürecinde yapılan reformları izlemek için 4 bakandan oluşan ''Reform İzleme Grubu''nun çalışmalarını sürdürdüğünü anımsattı.

Çeşitli illerde toplantılar yapacaklarını belirten Bakan Atalay, şöyle konuştu:

''4 bakandan oluşan Reform İzleme Grubu, bundan sonra farklı bölgelerde toplantılar yapacak, ilkini yarın Hatay'da gerçekleştireceğiz. Medeniyet zenginliği ile ön plana çıkan Hatay'daki toplantıya, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ev sahipliği yapacak. Toplantıda, AB sürecinde yapılan reformları değerlendirip yapılması gerekenler konusunda, Bakanlar Kurulunda öneride bulunacağız. Özellikle demokratikleşme ve insan hakları gibi konularda çıkarttığımız yasaları ve değişiklikleri izleyeceğiz.''

Bakan Atalay, yarınki toplantıya Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun da katılacağını bildirdi.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Kebude'den çalışmaları hakkında bilgi alan Atalay, daha sonra basına kapalı olarak il teşkilatı yöneticileri ile bir süre görüştü.

Bakan Atalay, daha sonra Adana Valiliğinde güvenlik kurumlarının yetkilileri ile bir toplantı yaptı. Atalay, burada yaptığı açıklamada, her gittiği ilde güvenlik toplantıları yaptığını anımsatarak, ''Adana'da önemli bir kentimiz, burada İl Jandarma Komutanlığının yanı sıra Jandarma Bölge Komutanlığı da bulunuyor. Bu nedenle buradaki toplantımız ayrı bir önem taşıyor'' dedi.

Atalay, toplantının ardından Hacı Ahmet Özeltürkay Camisi'nde cuma namazını kıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*