AB standardında hayvan hastanesi

AB standardında hayvan hastanesi.13678
  • Giriş : 03.04.2008 / 15:40:00

AB standarlarına göre inşa edilen hayvan hastanesi hizmete girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Veteriner Fakültesi bünyesinde, Avrupa standartlarına göre inşa edilen hayvan hastanesi hizmete girdi.

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Batmaz, yaptığı açıklamada, bölgenin ilk olma özelliğini taşıyan ve inşaatına 2002 yılında başlanan hayvan hastanesinin 5 bin metrekare kapalı alana sahip olduğunu söyledi.

Türkiye'de ilk kez hayvan türlerine göre planlanan hastanede, kedi, köpek ve at klinikleri ile çiftlik hayvanları kliniklerinin bulunduğunu anlatan Batmaz, "Türkiye'de bu derece kapsamlı bir hastane yok. Batıdaki gelişmiş ülkelerde olduğu gibi hayvan türlerine göre planlanmış olması açısından Uludağ Üniversitesi Hayvan Hastanesi Türkiye'de ilk" dedi.

Üç ana kliniğin yanı sıra acil, egzotik hayvan ve davranış kliniği yapılanmasının da olduğunu dile getiren Batmaz, 7 gün 24 saat hizmet vermeye başlayan hastanede yoğun bakım üniteleri, radyodiagnostik merkezi, merkez tanı laboratuvarı, 5 ameliyathane, teşhis laboratuvarları, öğrenci uygulama alanları, derslikler, hayvan barındırma yerleri ile her hayvan türü için ayrı bulaşıcı hastalıklar ünitelerinin de olduğunu kaydetti.

Hastaneyle aynı binada 6 bilim dalına ait ofisler ve öğretim üyelerinin odalarının da bulunduğunu ifade eden Hasan Batmaz, 5.5 milyon YTL'ye mal olan komplekse sadece hastane olarak bakılmasının yanlış olacağını belirtti. Batmaz, "Burası sadece hastane değil bir eğitim kompleksi olarak hizmet verecek" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious