AB Su Projesi yabancı ekibi Kütahya'da

  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

Kütahya, Mesleki Eğitim Merkezi Avrupa Birliği (AB) projelerinden olan Su Projesi kapsamında Avusturya, İtalya, Polonya ve Litvanya'dan gelen öğretmen ve öğrencileri ağırladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mesleki Eğitim Merkezi'nde projenin tanıtımı yapılırken, burada konuşan Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, bu projenin ortağı olan öğretmeler ve öğrencilerin geleceğin sorunlarını tartışmak için bir araya geldiklerine dikkat çekti. İça, "Gençler yarınlarımızdır. Hiçbir ön yargı taşımadan ortak sorunlarımızı tartışmak, demokratik teamüller içerisinde tartışmak geleceğin barışı için çok önemlidir. Ülkelerin birbirlerini hiçbir ön yargı taşımadan tarihi, kültürel, doğal güzelliklerini, geleneklerini tanımaları çok önemlidir." şeklinde konuştu.

Proje için seçilen su konusunun geleceğin dünyası için son derece önemli olduğunu vurgulayan İça, "Su kaynakları su hazinesi gerçekten dünyanın en önemli problemidir. Tüm katılımcı ülkelere teşekkür ediyorum." dedi.

Tanıtıma katılan Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Kocakundakçı da, gençleri böylesine önemli projelerde fikir birliği yapıyor olarak görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kocakundakçı, "Hepiniz farklı coğrafyalarda ve değişik kültürlere sahip gençlersiniz. Dünyamızın daha yaşanabilir olması adına tüm farklılıklara rağmen kafa yormanız gelecek adına önemlidir. Hepinizi kutluyor, başarılar diliyorum." ifadesini kulandı.

Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Kocakundakçı, Belediye Başkanı Mustafa İça, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Bal, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Yaşar Arslan yabancı ülke öğretmen ve öğrencileri ile Mesleki Eğitim Merkezi öğretmen ve öğrencileri projenin tanıtımında hazır bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious