Abant Tabiat Parkı'nın yolu çöktü

Abant Tabiat Parkı'nın yolu çöktü.17866
  • Giriş : 23.11.2008 / 15:42:00

Bolu'da etkili olan sağanak yağış nedeniyle Abant Tabiat Parkı'nın yolu çöktü. Türkiye'nin önde gelen kayak merkezlerinden Kartalkaya'da kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bolu'da etkili olan sağanak yağış nedeniyle Abant Tabiat Parkı'nın yolu çöktü.
Alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla etkisini sürdüren sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.

Yağış nedeniyle Abant yolunun 33'üncü kilometresinde çökme meydana geldi. Yaklaşık 12 metrekarelik alanı kapsayan çökmeyle, yolda ulaşım tek şeritten verilmeye başlandı.

Jandarma ekipleri, yolun çöken kesiminde güvenlik tedbirleri alarak, sürücülerde dikkatli olmaları yönünde uyarda bulunuyor.

Hafta sonu tatili için Abant'ı seçen vatandaşlar, yolun bir an önce yapılarak ulaşıma açılmasını istedi.

-KARTALKAYA'DA KAR KARLIĞI 15 SANTİMETREYE ULAŞTI

Türkiye'nin önde gelen kayak merkezlerinden Kartalkaya'da kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Bolu'nun kayak merkezi Kartalkaya'da iki gündür aralıklarla etkili olan kar yağışının ardından kar kalınlığı 15 santimetre olarak ölçüldü. Kayak merkezinde kar yağışı aralıklarla devam ediyor.

Kartalkaya'da bulunan otellerin yetkilileri, sezonun Aralık ayının ilk haftası açılacağını ifade ederek, ''Kar yağışı bu şekilde devam ederse sezonla birlikte kayak sezonunu da erken açabiliriz. Kayak sezonunu açabilmemiz için kar kalınlığının en az 50 santimetreye ulaşması gerekiyor. Sezon öncesinde tüm hazırlıklarımız tamam. Yeni sezonunun geçtiğimiz yıllara oranla daha iyi geçeceğini tahmin ediyoruz'' dediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*