"Abba asla bir araya gelmeyecek"

  • Giriş : 07.07.2008 / 17:33:00

İsveçli Abba topluluğunun bestecilerinden Bjorn Ulvaeus, ''Mamma Mia'' müzikalinin başarısına karşın topluluğun asla yeniden bir araya gelmeyeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bjorn Ulvaeus, İngiliz Daily Telegraph gazetesine yaptığı açıklamada, "Bir daha asla sahnede görünmeyeceğiz" dedi.

Hayranlarının Abba'yı "genç, çılgın, enerji ve tutku dolu" bir topluluk olarak hatırlamasını istediğini belirten Ulvaeus, artık bir araya gelme gerekçelerinin bulunmadığını, paranın bir araya gelmeyi istemek için etken olmadığını ve hayranlarının topluluğu bir arada oldukları dönemdeki gibi hatırlamalarını istediklerini söyledi.

Solist Agnetha Faltskog, besteci Björn Ulvaeus, besteci Benny Andersson ve solist Anni-Frid Lyggstad'dan (Frida) kurulu Abba, en sevilen şarkılarından hazırlanan ve 1999 yılından bu yana 170'i aşkın ülkede sahnelenen "Mamma Mia" filminin ilk oynatımı için dün İsveç'te, 1986'dan bu yana ilk kez halkın önünde bir arada göründü.

Eurovision'u 1974'te kazanarak tüm dünyada ün kazanın ve 70'i aşkın beste yapan Abba'nın şarkılarını temel alan, aynı adlı Broadway müzikalinin sinema film uyarlaması olan "Mamma Mia" filminin başrolünde Amerikalı Meryl Streep oynuyor.

Film adını, Abba'nın 1975yılında müzik listelerinin zirvesine çıkan "Mamma Mia" adlı şarkısından alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*