Abbas, Mısır'da Mübarekle görüştü

  • Giriş : 28.04.2007 / 00:00:00

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Mısır'ın başkenti Kahire'de Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'le bir araya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bu arada, İsrail askerleri Gazze sınırında 4 Filistinliyi öldürdü.

Başkanlık Sarayı'nda gerçekleştirilen görüşmede 'Filistin'deki son durum ve Gazze Şeridi'nde patlamaya hazır güvenlik durumunun ele alındığı" bildirildi.

Mübarek'le görüşmesinin ardından basın toplantısı düzenleyen Mahmud Abbas, Mısır liderine Avrupa turuyla ilgili bilgi verdiğini söyledi. Abbas, Filistin'e siyasi ve ekonomik ambargonun kaldırılması konusunda Avrupa ülkelerinin sert tutum takınmadığını dile getirdi.

Abbas, Hamas'ın siyasi lideri Halid Meşal'le ulusal birlik hükümetiyle ilgili görüşmeleri sürdüreceklerini söyledi. Mısır Haber Ajansı MENA ise Abbas ve Meşal'in dün Kahire'de bir araya geldiğini bildirdi.

Abbas - Mübarek görüşmesinin gerçekleştiği gün, İsrail Ordusu Gazze Şeridi sınırında Hamas üyesi 4 Filistinliyi öldürdü. İlk olayda, sınıra patlayıcı yerleştirmeye çalışan Filistinlilere açılan ateş sonucu 3 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı. İsrail tankından açılan bir ateşle 1 Filistinli daha sınır bölgesinde hayatını kaybetti.

Gazze sınırında çatışmalar, Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları'nın İsrail'le ateşkesi bozduğunu açıklamasından sonra yeniden başlamıştı. Filistinliler, ateşkesin İsrail askerlerinin kanlı baskınlar düzenlediği Batı Şeria topraklarında da uygulanmasını istiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious