Abbas: Lütfen anaları fazla ağlatmayın

Abbas: Lütfen anaları fazla ağlatmayın.16010
  • Giriş : 07.01.2009 / 08:32:00

BM Güvenlik Konseyi'nin Gazze'deki durumu ele aldığı toplantı başladı. Filistin Devlet Başkanı Abbas, BM'ye böyle seslendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Arap Grubu liderleriyle yaptığı görüşmenin ardından Konsey'deki toplantıya geldi. Babacan, Türkiye'yi toplantıda temsil edecek ve bir konuşma yaptı ve BM'yi göreve çağırdı..

Konsey dönem başkanı Fransa'nın Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner'in başkanlık yaptığı toplantıda, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Filistin yönetimi lideri Mahmud Abbas, İngiltere Dışişleri Bakanı David Miliband ve ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice da konuştu.

Toplantıda konuşan Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, BM üyelerine konuşmasının sonunda, 'Lütfendaha fazla anneleri ağlatmayın' dedi.

BAN Kİ MOON: KABUL EDİLEMEZ OLAYLAR VAR

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-Moon, İsrail'in BM okuluna bugün gerçekleştirdiği 46'nın üzerinde ölümle sonuçlanan saldırının "hiçbir şekilde kabul edilemez" olduğunu ve asla bir daha tekrarlanmaması gerektiğini açıkladı.

Genel Sekreter Moon, okulların mevkilerinin İsrail ordusuna verilmiş olduğunu ve İsrail'in operasyonlarında, BM binalarını tehlikeye atmamaları konusunda uyarıldığını belirterek, "Bunca çabalara rağmen günümüzde meydana gelen trajedilerden derinden kaygı duyuyorum. İsrail'in BM tesislerini tehlikeye atan saldırıları hiçbir şekilde kabul edilebilir değil. Bir daha asla tekrarlanmamalı. Aynı şekilde sivil Filistinlilere yönelik her türlü operasyon da kabul edilemez" dedi ve acilen bir ateşkes yapılması çağrısında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*