Abbas-Olmert görüşmesi iptal edildi

  • Giriş : 29.06.2006 / 00:00:00

İsrail askeri radyosu, İsrail Başbakanı Ehud Olmert ile Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas arasındaki zirve öncesinde yapılacak hazırlık toplantısının iptal edildiğini duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olmert, Martta iş başına gelmesinden bu yana Abbas ile görüşme isteğini tekrarlıyordu. Bu arada, Filistin topraklarındaki askeri operasyonunu genişleten İsrail ordusu yetkilileri, Batı Şeria’da Hamas’ın 64 bakan, milletvekili, belediye başkanı ve diğer yetkililerinin tutuklandığını belirttiler.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir askeri yetkili, ’’Bu önlemi, Hamas terörizme, özellikle pazar günkü saldırıda iki askerimizin öldürülmesi ve birinin kaçırılmasına karıştığı için aldık’’ dedi.

İsrail halkını korumak için başka seçenekleri bulunmadığını söyleyen İsrail askeri yetkilisi, Hamas yetkililerini kaçırılan İsrail askerinin serbest bırakılmasını sağlamak amacıyla değiş tokuş için kullanmak niyetinde olmadıklarını söyledi. Tutuklanan Hamas yetkililerinin mahkemeye çıkarılarak, gözaltı sürelerinin uzatılmasının hedeflendiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious