ABD, ikinci kez finallerden döndü

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

Bayanlar Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Rusya'ya 75-68'lik skorla mağlup olarak final şansını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Son periyotta aradaki farkı zaman zaman eritsek de bu maçı kazanmamız için yeterli olmadı. Bana sadece Rus takımını bugünkü oyunundan dolayı tebrik etmek düşüyor" dedi.

Oyun içerisinde zaman zaman skoru lehlerine çevirebilecekleri pozisyonlar da yakaladıklarını belirten Donovan, "Özellikle pota altı mücadelelerinde istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Aslında takım olarak iyi günümüzde değildik" açıklamasında bulundu.

Rusya'yı hafife aldıkları yönünde sorulan soruya ise tecrübeli antrenör, "Biz Rusya'yı hafife almadık. Rusya bugün bizden çok daha iyi mücadele etti. Takım için tabi ki çok moral bozucu bir durum. Tekrar eski havamızı yakalamak istiyoruz. Bu kesinlikle zaman alacak. Ama bunu bir an önce başararak bronz madalya ile evimize dönmek istiyoruz" dedi.

Rusya karşısında sadece 3 sayı kaydeden Sherly Swoopes ise karşılaşma sonrası, "Maçı kazanarak finale çıkmayı çok istiyorduk. Ama Rusya turnuva boyunca belki de en iyi oyununu bize karşı oynadı. Özellikle şutlarda bizden çok daha iyilerdi. Zaman zaman maçın bazı bölümlerinde aradaki fark bizim düşündüğümüzden ve üstesinden gelebileceğimizden daha da fazla açıldı. Tüm bunlara rağmen elimizden gelenin en iyisini sahaya yansıtmaya çalıştık" dedi.

Swoopes ayrıca, Rusya'nın çok isabetli şutlar attığını ve bunun da galibiyette önemli rol oynadığını sözlerine ekledi.

ABD karşısında alınan galibiyetten dolayı oldukça mutlu olduğunu belirten Rusya Baş Antrenörü Igor Grundin, "Uzun zamandır ABD'yi yenebilmek için çaba sarfediyorduk. Bu galibiyetin Dünya Şampiyonasu yarı final maçında gelmesi hepimizi çok memnun etti" dedi.

Maç boyunca rakiplerine oranla çok üstün oynadıklarının altını çizen Grundin, "İstatistiklere baktığımızda gerek ribaundlarda gerekse sayılarda ABD'den daha iyi olduğumuz açıkça görülüyor. Bu da maçı bize kazandırdı. Hücum oyuncularım gerçekten çok iyi oynadılar. Ama asıl işi savunmada bitti. Tüm oyuncular ABD gibi bir takıma sayı attırmamak için ellerinden geleni en iyi şekilde sahaya yansıttılar. Bugün karşılaştığımız ABD, benim 1996 yılından beri gördüğüm en iyi takım diyebilirim. Bu da onları yenmenin ne kadar büyük bir olay olduğunu gösteriyor" açıklamasında bulundu.

ABD karşısında 15 dakikada 12 sayı kaydeden Olga Arteshina ise karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, "ABD'ye karşı çok başarılı bir oyun ortaya koyduk. Bu galibiyetten dolayı çok memnunuz. Bugün maçtan önce yanımıza gelen Brezilyalı taraftarlar ABD'ye karşı bizi destekleyeceklerini söylemişlerdi ama sahaya çıktığımda gördüğüm manzaraya inanamadım. Brezilyalı taraftarların destekleri de bizim için itici bir güç oldu" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious