ABD, K. Irak'ta İsrail devleti kuracak!

  • Giriş : 25.10.2006 / 00:00:00

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partililerle bayramlaştı. İP İstanbul İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilen bayramlaşmada gündemle ilgili konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Almanya'dan dönen Perinçek, partisinin İstanbul il başkanlığında biraraya geldiği arkadaşlarıyla bayramlaştı. Perinçek, partililere şeker ve kolonya ikram etti. Gündemdeki konuları değerlendiren Perinçek, ABD'nin Irak'a gerçekleştirdiği müdahale ile ilgili açıklamada bulundu. ABD'nin Irak'ın güneyindeki birlikleri Kuzey Irak'a çekme amacında olduğunu idida eden Perinçek, asıl amacın ise bölgede büyük İsrail devletinin kurulması olduğunu öne sürdü. Bölgede kurulacak İsrail devletinin sınırlarının Artvin ve Rize illerine kadar uzanacağını iddia eden Perinçek, ABD'nin bu hedefini gerçekleştiremeyeceğini kaydetti. Bölge halklarının ABD emperyalizmine karşı harekete geçeceğini öne süren Perinçek, halkların ayaklanarak devrim gerçekleştireceğini ve yönetimleri ele geçireceğini iddia etti. Perinçek Türkiye'de de aynı durumun yaşanacağını ve devrim olacağını ileri sürdü.

Perinçek, Almanya'da olduğu için Kazakistan'da dövülen Türk işçileri ile ilgili gelişmelerden çok haberdar olmadığını da açıkladı. Perinçek haberlere göre olayın arkasında ABD'nin olduğunu savundu. Bu konuyla ilgili çalışma yürüteceklerini söyleyen Perinçek'ten başka emekli Tuğgeneral Servet Cömert de bir değerlendirme yaptı. Cömert devletin Kazakistan'da çalışan olayı aydınlatması ve oradaki işçilere sahip çıkması gerektiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious